Home / SLOVENSKO / RTVS potrebuje ročne 200 miliónov eur, voroí Rezník a vysvetlil aj nomináciu Chuguryana

RTVS potrebuje ročne 200 miliónov eur, voroí Rezník a vysvetlil aj nomináciu Chuguryana

13.6.2022 (Webnoviny.sk) – Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) potrebuje ročné príjmy na úrovni 200 miliónov eur, čo znamená približne o 60 miliónov eur viac ako teraz. Buď sa navýši zmluva so štátom, alebo sa zvýšia koncesionárske poplatky.

Na verejnom vypočutí pred parlamentným výborom pre kultúru a médiá to povedal kandidát na post generálneho riaditeľa RTVS a súčasný šéf verejnoprávneho média Jaroslav Rezník.

Otázka Chuguryana

Rezník čelil otázke nominácie Vahrama Chuguryana na post šéfa spravodajstva RTVS. Povedal, že za jeho účinkovania sa zvýšila dôveryhodnosť a sledovanosť spravodajstva.

To, ako RTVS pokryla začiatok vojny na Ukrajine, označil Rezník za chybu Chuguryana. K otázke výšky odstupného pre Chuguryana povedal, že by nemal problém zverejniť ho, ale platná legislatíva to neumožňuje.

Zmluvy na dobu určitú

Viacerí kandidáti na post šéfa RTVS hovorili o nestabilite zamestnancov a o tom, že sa s nimi uzatvárajú zmluvy na dobu určitú.

Rezník uviedol, že sa nechce vyhovárať, ale keď prišiel do RTVS zdedil veľké množstvo zmlúv na dobu určitú a boli na mesačnej báze.

Neskôr ich predĺžili na tri mesiace. Dodal, že v spravodajstve a publicistike sa zmluvy postupne preklápajú na dobu neurčitú.

Vysielanie okruhov

Pri predstavovaní svojho projektu Rezník povedal, že televízny okruh Jednotka bude naďalej vzdelávať, informovať a zabávať, s dôrazom na environmentálne témy.

Dvojka sa profiluje ako okruh na vysielanie pre deti a mládež, dokumentárnu tvorbu, duchovné vysielanie, vysielanie pre národné menšiny a vo večerných hodinách pre náročných divákov. Trojka nie je podľa Rezníka len o archívoch, „vysiela sa tam kvalitná publicistika“.

Rozvoj online obsahu

Ako uviedol šéf RTVS, okruh Šport poskytuje maximálne množstvo živých prenosov. Spravodajský okruh 24 označil za nebulvárny zdroj informácií, s tým, že v roku 2023 začne spravodajstvo vysielať novým spôsobom a založené bude na dátových analýzach s odbornými respondentmi a v novom štúdiu.

Posilniť chce rozvoj online obsahu, ktorý sa bude dať využiť aj v televízii a rozhlase.

O post sa uchádza osem kandidátov

Funkčné obdobie súčasného riaditeľa RTVS Jaroslava Rezníka sa končí tento rok 1. augusta. O post riaditeľa sa uchádza osem kandidátov. Okrem súčasného riaditeľa Rezníka sú to Tibor BúzaIvan GolianĽuboš MachajPeter BadačDaniel ŽivicaVladimír Seman a Peter Janků. Nového šéfa RTVS bude voliť parlament.

Viac k témam: Koncesionárske poplatky
Zdroj: Webnoviny.sk – RTVS potrebuje ročne 200 miliónov eur, voroí Rezník a vysvetlil aj nomináciu Chuguryana © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vydrží Hegerova menšinová vláda? Väčšina Slovákov si to nemyslí, voliči OĽaNO však stále veria

Opačný názor, teda že súčasná menšinová vláda vydrží a predčasné voľby nebudú, zastávajú traja z desiatich opýtaných.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.