Home / SLOVENSKO / Hygienici varujú pred nebezpečnými vlhčenými utierkami pre deti z Ruska, obsahujú nepovolené látky

Hygienici varujú pred nebezpečnými vlhčenými utierkami pre deti z Ruska, obsahujú nepovolené látky

13.6.2022 (Webnoviny.sk) – Hygienici upozorňujú na nebezpečný kozmetický výrobok. Do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky (RAPEX) ho nahlásil kontrolný orgán v Litve. Výrobok sa môže nachádzať na Slovensku. Informácie poskytol Odbor komunikácie ÚVZ SR.

Konkrétne upozorňujú na detské vlhčené utierky v plastovom obale modrej farby, na ktorom je obrázok ženy s dieťaťom. Utierky nesú názov Wet baby wipes AURA ultra comfort značky cotton club z Ruskej federácie.

Utierky obsahujú látky propylparaben a phenoxyisopropanol, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady Európskej únie o kozmetických výrobkoch.

Látky propylparaben a phenoxyisopropanol sa nesmú používať v nezmývateľných kozmetických výrobkoch určených na použitie v oblastiach pod plienkou u detí do troch rokov.

Viac k témam: Nariadenie EÚ, Nebezpečné výrobky, RAPEX rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky
Zdroj: Webnoviny.sk – Hygienici varujú pred nebezpečnými vlhčenými utierkami pre deti z Ruska, obsahujú nepovolené látky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Opätovný proces v kauze Gemerský mlyn pokračuje, mohli by už čoskoro odznieť záverečné reči

Krajský súd v Bratislave v novembri 2020 rozhodol o zrušení rozsudku Okresného súdu Bratislava II, ktorý dvojicu obžalovaných uznal za vinných a vec vrátil na prvostupňový súd na opätovné prejednanie a rozhodnutie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.