Home / SLOVENSKO / Janků vyčíta spravodajstvu RTVS manipulatívnosť, ako nový riaditeľ by zvýšil podiel reklamy pre športový okruh

Janků vyčíta spravodajstvu RTVS manipulatívnosť, ako nový riaditeľ by zvýšil podiel reklamy pre športový okruh

13.6.2022 (Webnoviny.sk) – Spravodajstvo má vysielať informácie založené na vecnosti a overiteľnosti. Je nemysliteľné, že odborný príspevok komentuje politik. Veľa tém sa dostáva na obrazovku cez politické diskusie a chýbajú odborné.

Na verejnom vypočutí pred parlamentným výborom pre kultúru a médiá to povedal kandidát na post generálneho riaditeľa RTVS Peter Janků s tým, že spravodajstvu vyčíta „manipulatívnosť“.

Základom riadenia je podľa kandidáta zdravá organizačná štruktúra. Janků uviedol, že chce prísť s novou organizačnou štruktúrou. Má aj typy ľudí, ktorých by obsadil do pozícií riaditeľov. V RTVS je podľa neho veľa profesionálov, stačí byť pozorný a títo ľudia sa nájdu.

Navrhuje zvýšenie podielu reklamy pre športový okruh. Prihovára sa, aby sa tento problém riešil v zákone o RTVS. Programy, ktoré sa týkajú LGBTI komunity sa musia podľa neho robiť citlivo, aby neublížili. Poznamenal, že je za „naratív vzájomného rešpektu“ a tolerancie. O RTVS Janků povedal, že slúži ako prietokový ventil pre kamarátov pri výrobe relácií. Spomenul, že napríklad relácia Peniaze sa musí vyrábať v rámci interných kapacít RTVS.

Janků je pesničkár, divadelný scénograf. Venoval sa tiež žurnalistike v investigatívnych reláciách v Slovenskej televízii, v Markíze či v TA3.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Kandidáti na riaditeľa RTVS (fotografie)

O post sa uchádza osem kandidátov

Funkčné obdobie súčasného riaditeľa RTVS Jaroslava Rezníka sa končí tento rok 1. augusta. O post riaditeľa sa uchádza osem kandidátov. Okrem súčasného riaditeľa Rezníka sú to Tibor Búza, Ivan Golian, Ľuboš Machaj, Peter Badač, Daniel Živica, Vladimír Seman a Peter Janků. Nového šéfa RTVS bude voliť parlament.

Viac k témam: Generálny riaditeľ RTVS, Voľba šéfa RTVS
Zdroj: Webnoviny.sk – Janků vyčíta spravodajstvu RTVS manipulatívnosť, ako nový riaditeľ by zvýšil podiel reklamy pre športový okruh © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Opätovný proces v kauze Gemerský mlyn pokračuje, mohli by už čoskoro odznieť záverečné reči

Krajský súd v Bratislave v novembri 2020 rozhodol o zrušení rozsudku Okresného súdu Bratislava II, ktorý dvojicu obžalovaných uznal za vinných a vec vrátil na prvostupňový súd na opätovné prejednanie a rozhodnutie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.