Home / SLOVENSKO / Von der Leyenová dorazila do Kyjeva, horúcou témou rozhovorov bude pokrok Ukrajiny na jej ceste stať sa členom EÚ

Von der Leyenová dorazila do Kyjeva, horúcou témou rozhovorov bude pokrok Ukrajiny na jej ceste stať sa členom EÚ

11.6.2022 (Webnoviny.sk) – Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová oznámila, že je v Kyjeve, aby sa stretla s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Na mikroblogovacej sieti Twitter uviedla, že „vyhodnotia spoločnú prácu potrebnú pre rekonštrukciu a pokrok Ukrajiny na jej európskej ceste“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Očakáva sa, že EK na budúci týždeň zverejní svoje hodnotenie žiadosti Ukrajiny o udelenie štatútu kandidátskej krajiny na členstvo v EÚ, čo je prvým krokom na dlhej ceste k členstvu.

Von der Leyenová je od začiatku ruskej invázie už druhýkrát na návšteve Ukrajiny. Zároveň bola jednou z prvých európskych lídrov, ktorí Ukrajinu počas vojny navštívili.

🇺🇦 Good to be back in Kyiv.
With President @ZelenskyyUa I will take stock of the joint work needed for reconstruction and of the progress made by Ukraine on its European path.

Європа з вами! pic.twitter.com/JqtXvgamkV

— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) June 11, 2022

Viac k témam: členstvo v Európskej úniii, Návšteva, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Von der Leyenová dorazila do Kyjeva, horúcou témou rozhovorov bude pokrok Ukrajiny na jej ceste stať sa členom EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Opätovný proces v kauze Gemerský mlyn pokračuje, mohli by už čoskoro odznieť záverečné reči

Krajský súd v Bratislave v novembri 2020 rozhodol o zrušení rozsudku Okresného súdu Bratislava II, ktorý dvojicu obžalovaných uznal za vinných a vec vrátil na prvostupňový súd na opätovné prejednanie a rozhodnutie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.