Home / SVET / Vodiči Uberu budú na Ukrajine zabezpečovať potravinovú pomoc. Kamiónom totiž hrozí, že ich Rusi odpália

Vodiči Uberu budú na Ukrajine zabezpečovať potravinovú pomoc. Kamiónom totiž hrozí, že ich Rusi odpália

8.6.2022 (Webnoviny.sk) – Americká spoločnosť Uber, ktorá podniká v preprave osôb prostredníctvom mobilnej aplikácie, upravila svoj softvér pre Svetový potravinový program (WFP), aby tejto organizácii pomohla s núdzovými dodávkami na Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Predpokladá sa, že vďaka technológii upravenej na mieru, ktorú testujú v meste Dnipro v centrálnej Ukrajine, bude distribúcia pomoci pružnejšia.

Dodávky sa budú presúvať v menších vozidlách, ktoré bude riadiť viac vodičov. V prípade väčších nákladných áut je totiž riziko útoku a okrem toho ťažšie prekonávajú poškodené úseky ciest. Informuje o tom portál bbc.com.

„Ušetrí nám to čas, ušetrí nám to peniaze, ušetrí nám to energiu,“ povedal pre BBC šéf WFP David Beasley. Ak bude testovanie v meste Dnipro úspešné, rozšíri sa používanie upravenej technológie firmy Uber do štyroch ďalších ukrajinských miest. WFP uviedol, že plánuje poskytovať pomoc trom miliónom Ukrajincov mesačne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, WFP Svetový potravinový program
Zdroj: Webnoviny.sk – Vodiči Uberu budú na Ukrajine zabezpečovať potravinovú pomoc. Kamiónom totiž hrozí, že ich Rusi odpália © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Trump podal žalobu na spravodajskú sieť CNN za ohováranie, požaduje tučné odškodné

CNN, na ktorú Trump opakovane útočí, žalobu nekomentovala.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.