utorok , 25 februára 2020
Home / SLOVENSKO / Letecká tragédia vojakov pri obci Hejce zostane čiernym dňom Ozbrojených síl SR, vyhlásil Gajdoš

Letecká tragédia vojakov pri obci Hejce zostane čiernym dňom Ozbrojených síl SR, vyhlásil Gajdoš

BRATISLAVA 19. januára (WebNoviny.sk) – Minister obrany Peter Gajdoš si v piatok spoločne s maďarským ministrom obrany Istvánom Simicskóm pripomenul 12. výročie tragickej nehody pri maďarskej obci Hejce, pri ktorej zahynulo 42 ľudí.

“Devätnásty január 2006 zostane navždy čiernym dňom v histórii našich ozbrojených síl a celej Slovenskej republiky. A ani čas, ktorý od tejto tragédie uplynul, nijako nezmierni bolesť, ktorú v nás všetkých zanechala. Aj pri tejto príležitosti chcem preto vyjadriť podporu všetkým pozostalým a ubezpečiť ich, že na ich blízkych nikdy nezabudneme,” uviedol minister Gajdoš.

Pietnou spomienkou na vrchu Borsó a v maďarskej obci Hejce si v piatok minister obrany SR Peter Gajdoš a šéf maďarského rezortu obrany István Simicskó uctili pamiatku 42 obetí, ktoré pred dvanástimi rokmi zahynuli pri havárii vojenského lietadla AN-24.

Odporúčame:
Minister Gajdoš rokoval o obrannej stratégii so švédskou veľvyslankyňou, zhodli sa na spolupráci

Slovenskí vojaci zomreli pri návrate z mierovej misie KFOR v Kosove. Pamiatku vojakov si prišiel uctiť aj náčelník generálneho štábu Ozbrojených síl SR generál Milan Maxim. Zdôraznil, že príslušníci ozbrojených síl nikdy nezabúdajú na žiadneho zo svojich kolegov, ktorí tragicky zahynuli pri plnení služobných úloh.

“Celá táto tragédia je pre nás mementom a zároveň veľkým ponaučením,” zdôraznil Maxim. Príslušníkov ozbrojených síl, ktorí zahynuli pri páde lietadla, si v piatok prišli uctiť aj zástupcovia Klubu generálov SR a aj major Martin Farkaš, ktorý ako jediný leteckú tragédiu prežil.

 

Viac k témam: Ministerstvo obrany SR, nehoda lietadla v obci Hejce, Peter Gajdoš
Zdroj: Webnoviny.sk – Letecká tragédia vojakov pri obci Hejce zostane čiernym dňom Ozbrojených síl SR, vyhlásil Gajdoš © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Policajti objasnili tri prípady vykradnutých áut, majitelia si ich zabudli zamknúť

Polícia opäť pripomína vodičom, aby vo vozidlách nenechávali cenné veci a autá si zamykali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *