Home / SVET / Ministri obrany vybraných krajín sa na online stretnutí zhodli na ochote pomôcť Ukrajine

Ministri obrany vybraných krajín sa na online stretnutí zhodli na ochote pomôcť Ukrajine

23.5.2022 (Webnoviny.sk) – Online rokovanie takzvanej Kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny vo formáte ministrov obrany vybraných krajín nadviazalo na výsledky aprílového stretnutia lídrov obrany v nemeckom Ramsteine.

Po hodnotení ruskej ofenzívy a obrany Ukrajiny sa ministri zamerali na pomoc Ukrajine, a to nielen v blízkej dobe, ale tiež v strednodobom a dlhodobom horizonte. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Objem a obsah pomoci

Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) hovoril o objeme a obsahu slovenskej vojenskej a humanitárnej pomoci.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Sme naďalej odhodlaní podporovať Ukrajinu v jej hrdinskom boji – obrane proti Rusku. Naša pomoc vždy reflektovala požiadavky Ukrajiny a samozrejme aj naše vlastné kapacity tak, aby sme neohrozili obranyschopnosť SR a Aliancie,“ povedal Naď.

Ocenil spoluprácu

Šéf slovenského rezortu obrany spomenul v rámci dlhodobého horizontu spolupráce možnosti poskytnutia ďalšej techniky sovietskeho typu v prípade zabezpečenia zodpovedajúcej náhrady tak, aby prípadné dodávky nemali negatívny vplyv na obranu Slovenska a NATO.

Zároveň ocenil spoluprácu pri realizácii dodania pomoci na Ukrajinu a zdôraznil dôležitosť informačnej a operačnej bezpečnosti týchto aktivít.

Takzvaná Kontaktná skupina pre podporu Ukrajiny vznikla 26. apríla 2022 v rámci prvého stretnutia viac ako 40 štátov k tejto téme, ktoré sa uskutočnilo z iniciatívy USA na leteckej základni Ramstein v Nemecku. Zámerom skupiny sú pravidelné rokovania na mesačnej báze.

Viac k témam: Humanitárna pomoc, materiálna pomoc, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministri obrany vybraných krajín sa na online stretnutí zhodli na ochote pomôcť Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Po streľbe pred gej barom zahynuli dve osoby a viac ako desať je zranených

Motív streľby, ktorá sa odohrala pred gej barom v centre mesta, nebol bezprostredne známy.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    tak ako Hitlera podporoval Zapad proti Sovietskemu svazu, tak isto sa to deje aj dnes proti Rusku…a zevraj dvakrat nevstupis do tej istej rieky…aky katastrofalny dosledok to bude mat aj pre Slovensko to si netrufam napisat…esteze mam 75 rokov, takze mne uz to moze byt suma fuk…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.