Home / SVET / Erdogan nechce Fínsko ani Švédsko v NATO. Podporujú teroristov operujúcich na našom území, hlása

Erdogan nechce Fínsko ani Švédsko v NATO. Podporujú teroristov operujúcich na našom území, hlása

13.5.2022 (Webnoviny.sk) – Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan povedal, že jeho krajina nie je priaznivo naklonená vstupu Fínska a Švédska do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), o ktorom obe krajiny uvažujú.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Za dôvod svojho postoja Erdogan označil údajnú podporu Švédska a iných škandinávskych krajín kurdským militantom a ďalším organizáciám, ktoré Ankara považuje za teroristov.

„Škandinávske štáty konajú ako hostitelia teroristických organizácií, vrátane PKK a DHPC-C,“ povedal v piatok turecký prezident s odkazom na Stranu kurdských pracujúcich (PKK) a ľavicovú militantnú Revolučnú ľudovú oslobodzovaciu stranu-front (DHPC-C).

Erdogan zároveň obvinil Grécko, ktoré je členom NATO, z toho, že využíva Severoatlantickú alianciu proti Turecku a dodal, že Ankara nechce opakovať takú „chybu“.

Viac k témam: PKK Strana kurdských pracujúcich, rusko-ukrajinský konflikt, vstup do NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Erdogan nechce Fínsko ani Švédsko v NATO. Podporujú teroristov operujúcich na našom území, hlása © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Krajiny G7 pošlú na pomoc Ukrajine takmer 10 miliárd dolárov, aby sa mohla aj naďalej úspešne brániť pred okupantmi

Finančná situácia Ukrajiny nesmie mať žiadny vplyv na schopnosť Ukrajiny úspešne sa brániť, zhodli sa podľa nemeckého ministra financií zástupcovia krajín G7.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.