Home / SVET / Zelenskyj je pripravený rokovať s Putinom. Musíme nájsť dohodu, ale bez ultimáta, vyhlásil

Zelenskyj je pripravený rokovať s Putinom. Musíme nájsť dohodu, ale bez ultimáta, vyhlásil

13.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že je pripravený rokovať so šéfom Kremľa Vladimirom Putinom a, že „musíme nájsť dohodu“, ale bez ultimáta.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

V rozhovore pre taliansku štátnu televíznu stanicu RAI hlava ukrajinského štátu ďalej uviedla, že Kyjev ako súčasť Ruska nikdy neuzná polostrov Krym, ktorý Moskva anektovala v roku 2014.

„Krym mal vždy svoju autonómiu, má svoj parlament, ale v rámci Ukrajiny,“ dodal Zelenskyj.

Televízia požiadala Zelenského, aby sa vyjadril k názoru francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, ktorý varoval pred ponížením Putina.

„Chceme, aby ruská armáda odišla z našej pôdy, my nie sme na ruskej pôde,“ odpovedal ukrajinský prezident. „Nebudeme zachraňovať Putinovu tvár platením naším územím. To by bolo nespravodlivé,“ vyhlásil.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj je pripravený rokovať s Putinom. Musíme nájsť dohodu, ale bez ultimáta, vyhlásil © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na Ukrajine pravdepodobne zomrelo už toľko vojakov ako počas sovietskej vojny v Afganistane

Britské ministerstvo obrany predpovedá, počet obetí, ktorý rastie, sa stane očividnejší pre ruskú verejnosť a „nespokojnosť s vojnou a ochota vyjadriť to, pravdepodobne stúpnu".

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    tento komediant sa moze akurat tak stretnut s kazdym zapadnym a prozapadnym politikom, ktori ho jeden za druhym hecuju bojovat proti Rusku cim ho zneuzivaju na ščpinavu robotu otravovat Rusko hoci oni dobre vedia, ze Ukrajina nikdy nad Ruskom realne nezvitazi…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.