Home / SLOVENSKO / Ministerstvo vnútra nakupuje detektory lži. Budú sa používať v prijímacích procesoch do bezpečnostných zložiek?

Ministerstvo vnútra nakupuje detektory lži. Budú sa používať v prijímacích procesoch do bezpečnostných zložiek?

13.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra SR má v úmysle nakúpiť polygrafy, hovorovo nazývané aj „detektory lži“. Vyplýva to z výzvy na predkladanie ponúk zverejnenej na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie. Náklady na zabezpečenie zariadení rezort odhaduje na 95 989 eur bez DPH.

„Predmetom zákazky je nákup polygrafov s minimálne ôsmymi kanálmi, to znamená ôsmymi vstupmi pre hlavné komponenty a doplnkové komponenty na zaznamenávanie fyziológie – kardio, krvný tlak a krvný tep, pneumo dýchanie (hrudné a brušné), pokožka elektrodermálna aktivita, pohybové senzory,“ uvádza ministerstvo.

Zariadenia má podľa rezortu využívať Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru. Záujemcovia o ich dodanie môžu ministerstvu predkladať ponuky do 26. mája.

Na Slovensku nie sú výsledky z vyšetrenia polygrafom uznávané ako dôkaz pred súdom. Zariadenia sa však využívajú napríklad v prijímacom procese do rôznych bezpečnostných zložiek ako aj pri výberových konaniach na vedúce pozície v takýchto zložkách.

Viac k témam: Detektor lži, polygraf
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo vnútra nakupuje detektory lži. Budú sa používať v prijímacích procesoch do bezpečnostných zložiek? © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Europoslankyňa Ďuriš Nicholsonová nechala preveriť Borguľovu usadlosť, za štátne si mal opraviť vlastnú haciendu

Martin Borguľa zo Sme rodina odmieta akékoľvek prepojenie na danú nehnuteľnosť. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.