Home / SVET / Google uzavrel licenčné zmluvy s európskymi vydavateľmi spravodajstva, usiluje sa o dodržanie smernice EÚ

Google uzavrel licenčné zmluvy s európskymi vydavateľmi spravodajstva, usiluje sa o dodržanie smernice EÚ

11.5.2022 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť Google uzavrela licenčné zmluvy s 300 vydavateľmi spravodajstva v Európe. Technologický gigant v stredu oznámil, že podpísal dohody s národnými, miestnymi a odbornými spravodajskými publikáciami v Nemecku, Maďarsku, Francúzsku, Rakúsku, Holandsku a Írsku a uviedol, že diskusie s mnohými ďalšími pokračujú.

Google neuviedol, koľko platí, a neposkytol ani mená konkrétnych spravodajských médií.

Krok Googlu je jeho najnovším úsilím dodržiavať smernicu Európskej únie o autorských právach z roku 2019, ktorú do svojich zákonov prijímajú členské štáty. Zákon umožňuje vyhľadávacím nástrojom, ako je Google, odkazovať na úryvky spravodajského obsahu a používať ich, pričom dáva vydavateľom nové práva pri používaní rozšírených ukážok online.

Google vlani oznámil dohody o autorských právach s niekoľkými veľkými nemeckými publikáciami a skupinou francúzskych vydavateľov správ. Spoločnosť tiež zavádza nový nástroj, ktorý ponúka licenčné dohody tisíckam ďalších európskych vydavateľov, počnúc Nemeckom a Maďarskom.

Viac k témam: Autorské právo
Zdroj: Webnoviny.sk – Google uzavrel licenčné zmluvy s európskymi vydavateľmi spravodajstva, usiluje sa o dodržanie smernice EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Skonči sa vojna na Ukrajine po obsadení Kramatorska? Môže, ale aj nemusí to tak byť

Podľa bývalého veliteľa strategického velenia Spojeného kráľovstva bude vojna ešte počas leta kulminovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.