Home / SLOVENSKO / Jill Bidenová poďakovala Slovákom za pomoc Ukrajine, Spojené štát sú v tom s nimi

Jill Bidenová poďakovala Slovákom za pomoc Ukrajine, Spojené štát sú v tom s nimi

8.5.2022 (Webnoviny.sk) – Chcem poďakovať všetkým ľuďom na Slovensku, že otvorili svoje náručia, otvorili svoje domovy, ale hlavne otvorili svoje srdcia. Spojené štáty stoja za vami a sú v tom s vami.

Počas návštevy východného Slovenska to vyhlásila prvá dáma Spojených štátov amerických Jill Bidenová v prítomnosti premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO). Vyjadrenie prvej dámy zverejnil vo svojom na sociálnej sieti profile predseda vlády Heger.

Bidenová pricestovala na Slovensku v sobotu 7. apríla. Cieľom jej trojdňovej návštevy je poďakovať Slovensku za podporu, ktorú poskytuje Ukrajine a Ukrajincom utekajúcim pred vojnou. Prvá dáma USA dnes navštívila východné Slovensko, kde mala naplánované stretnutie s ukrajinskými ženami a deťmi, humanitárnymi pracovníkmi a Slovákmi, ktorí podporujú rodiny utečencov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Jill Bidenová na Slovensku (fotografie)

Viac k témam: oficiálna návšteva
Zdroj: Webnoviny.sk – Jill Bidenová poďakovala Slovákom za pomoc Ukrajine, Spojené štát sú v tom s nimi © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Knihovrátok vymení vaše knihy, ktoré už nečítate, za nové príbehy

44 % opýtaných v reprezentatívnom prieskume uvádza, že prečíta aspoň jednu knihu za mesiac, mnohí aj oveľa viac. Čo však s knižkami, ktoré ich majitelia už viac neplánujú čítať a v domácej knižnici im zaberajú miesto?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.