Home / SLOVENSKO / Na Slovensko dorazí viac vojakov NATO, malo by to odstrašiť Rusov od prípadného útoku

Na Slovensko dorazí viac vojakov NATO, malo by to odstrašiť Rusov od prípadného útoku

4.5.2022 (Webnoviny.sk) – Na Slovensku bude nakoniec pôsobiť do tritisíc vojakov Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO). Počet vojakov NATO, ktorí prídu na Slovensko v rámci takzvanej predsunutej prítomnosti, sa navýšil z 2100 na 3000.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Vyplýva to z aktualizácie súhlasu s prítomnosťou zahraničných ozbrojených síl členských krajín NATO na území Slovenskej republiky, ktorú v stredu odobril parlament.

Pôvodný počet 600 príslušníkov Ozbrojených síl Českej republiky sa zvýši na 700 vojakov. O 500 vojakov viac by malo prísť z Nemecka, celkovo by ich na Slovensku malo pôsobiť 1 200. Zvýši sa aj počet amerických vojakov na 600 a slovinských vojakov na 200. V rámci predsunutej prítomnosti NATO by na Slovensku tiež malo byť 200 vojakov z Holandska a 100 vojakov z Poľska.

„Navýšením celkového počtu príslušníkov vybraných ozbrojených síl sa zvýši efektivita príspevkov daných krajín do mnohonárodnej bojovej skupiny, a tým aj obranyschopnosť a bezpečnosť Slovenskej republiky a jej obyvateľstva. Spôsobilosti zahraničných ozbrojených síl doplnia schopnosti a kapacity Ozbrojených síl SR a prispejú k zvýšeniu úrovne odstrašenia od prípadného ozbrojeného útoku,“ informoval rezort obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojaci NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensko dorazí viac vojakov NATO, malo by to odstrašiť Rusov od prípadného útoku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vo štvrtok bude pokračovať proces v kauze prípravy vraždy podnikateľky Volzovej

Okresný súd Bratislava II tento prípad pojednáva od mája 2019.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    tak toto ma odstrasit Rusko?…to sranduju alebo nas vsetkych povazuju za blbcov?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.