Home / SVET / Poľsko informuje o vojenských cvičeniach NATO, zúčastňuje sa ich 18-tisíc vojakov z viac ako 20 krajín

Poľsko informuje o vojenských cvičeniach NATO, zúčastňuje sa ich 18-tisíc vojakov z viac ako 20 krajín

1.5.2022 (Webnoviny.sk) – Poľské ozbrojené sily v nedeľu oznámili, že sa začali vojenské cvičenia, na ktorých sa zúčastňujú tisíce vojakov Severoatlantickej aliancie. Ide o pravidelné cvičenia s cieľom zlepšiť bezpečnosť východného krídla NATO, ale tohto roku sa konajú v čase ruskej vojny proti Ukrajine.

Pre tieto okolnosti poľská armáda vyzýva verejnosť, aby nezverejňovala informácie alebo fotografie o presunoch vojenskej techniky po krajine v najbližších týždňoch. Armáda upozornila, že neuvážená aktivita by mohla poškodiť bezpečnosť aliancie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Poľská armáda vo vyhlásení uviedla, že na cvičení sa zúčastní 18-tisíc vojakov z viac ako 20 krajín. Cvičenia, ktoré sa uskutočnia v Poľsku a ďalších ôsmich štátoch, sú naplánované od 1. do 27. mája.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojenské cvičenia, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Poľsko informuje o vojenských cvičeniach NATO, zúčastňuje sa ich 18-tisíc vojakov z viac ako 20 krajín © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Krajiny G7 pošlú na pomoc Ukrajine takmer 10 miliárd dolárov, aby sa mohla aj naďalej úspešne brániť pred okupantmi

Finančná situácia Ukrajiny nesmie mať žiadny vplyv na schopnosť Ukrajiny úspešne sa brániť, zhodli sa podľa nemeckého ministra financií zástupcovia krajín G7.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.