Home / SVET / Rusi očakávajú „trojtonové prekvapenie z neba“, oceliareň Azovstal chcú zrovnať so zemou

Rusi očakávajú „trojtonové prekvapenie z neba“, oceliareň Azovstal chcú zrovnať so zemou

19.4.2022 (Webnoviny.sk) – Rusi plánujú „zrovnať so zemou“ oceliareň Azovstal a jej okolie. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na zverejnenú komunikáciu ruského veliteľa, ktorú údajne zachytila Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU). Továreň sa stala pevnosťou ukrajinských obrancov v obliehanom prístavnom meste Mariupoľ.

Nezabezpečené komunikačné kanály

Nahrávka, ktorú zverejnili v utorok, podľa CNN údajne zachytáva hlas veliteľa ruskej roty, ktorá sa nachádza asi štyri kilometre od Azovstalu. Ten nejakej žene hovorí o očakávanom ruskom „trojtonovom prekvapení, z neba“, ktoré by malo „všetko zrovnať so zemou“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

CNN upozorňuje, že sa síce nemôže zaručiť za autentickosť nahrávky, no pripomína, že SBU už v minulosti zverejnila audionahrávky zachytenej ruskej komunikácie, v ktorej sa vojaci zhovárali o zabíjaní a znásilňovaní civilistov, čím posilnili obvinenia z vojnových zločinov páchaných ruskými jednotkami. Rádiovú komunikáciu Rusov o strieľaní vojakov a civilistov na Ukrajine pritom zachytila aj nemecká tajná služba a vojenskí pozorovatelia už dávnejšie zaznamenali tendencie ruských vojakov používať nezabezpečené komunikačné kanály.

Stovky civilistov v podzemí továrne

Ruské ministerstvo obrany na žiadosť CNN o reakciu nereagovalo.

Situácia v okolí Azovstalu je podľa ukrajinských predstaviteľov a vojenských veliteľov veľmi zložitá. V podzemí továrne sa podľa nich ukrývajú aj stovky civilistov, dochádzajú im zásoby a obrancovia čelia neustálym útokom.

Muž v nahrávke podľa CNN spomína aj ďalšie ukrajinské mesto, Lysyčansk, ktorý podľa neho „už tretí deň vymazávajú z povrchu zemského“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi očakávajú „trojtonové prekvapenie z neba“, oceliareň Azovstal chcú zrovnať so zemou © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Krajiny G7 pošlú na pomoc Ukrajine takmer 10 miliárd dolárov, aby sa mohla aj naďalej úspešne brániť pred okupantmi

Finančná situácia Ukrajiny nesmie mať žiadny vplyv na schopnosť Ukrajiny úspešne sa brániť, zhodli sa podľa nemeckého ministra financií zástupcovia krajín G7.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.