Home / SVET / Masaker v Buči by mal otvoriť oči všetkým Slovákom, ktorí odmietajú fakty o ruských vojnových zločinoch

Masaker v Buči by mal otvoriť oči všetkým Slovákom, ktorí odmietajú fakty o ruských vojnových zločinoch

19.4.2022 (Webnoviny.sk) – Oceňovanie a vyznamenanie od ruského prezidenta Vladimira Putina pre ruskú 64. motostreleckú brigádu, ktorá sa mala dopustiť vojnových zločinov v ukrajinskom meste Buča, musí otvoriť oči aj tým Slovákom, ktorí doteraz ruskú genocídu nepochopili. Skonštatoval to poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec (KDH/EPP).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Štefanca, ktorý ako europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane mesto Buča navštívil, toto rozhodnutie Ruska šokovalo.

„Táto kultúra smrti musí byť porazená kultúrou života. V Buči som osobne videl mučených a masové hroby. Nebol tam ani jediný vojenský objekt a napriek tomu tam od prvého dňa ruskí okupanti strieľali, mučili civilistov a bombardovali ľuďom domovy,“ povedal. Doplnil, že podobné konanie, ktoré spôsobuje utrpenie nevinných, si vyžaduje spravodlivý trest a nie vyznamenanie.

Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok (18. apríla) vyznamenal príslušníkov brigády, ktorá operovala v meste Buča neďaleko Kyjeva.

Práve v tomto meste boli po odsune ruských vojsk nájdené desiatky mŕtvych Ukrajincov na uliciach, v masových hroboch či v pivniciach rodinných domov.

Viac k témam: Genocída, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Masaker v Buči by mal otvoriť oči všetkým Slovákom, ktorí odmietajú fakty o ruských vojnových zločinoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Krajiny G7 pošlú na pomoc Ukrajine takmer 10 miliárd dolárov, aby sa mohla aj naďalej úspešne brániť pred okupantmi

Finančná situácia Ukrajiny nesmie mať žiadny vplyv na schopnosť Ukrajiny úspešne sa brániť, zhodli sa podľa nemeckého ministra financií zástupcovia krajín G7.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.