Home / SVET / Záplavy v Durbane zabili viac ako 340 ľudí, škody odhadujú na 52 miliónov dolárov (video)

Záplavy v Durbane zabili viac ako 340 ľudí, škody odhadujú na 52 miliónov dolárov (video)

14.4.2022 (Webnoviny.sk) – Záplavy a lejaky v juhoafrickej provincii KwaZulu-Natal vrátane mesta Durban si vyžiadali najmenej 341 mŕtvych. Počet obetí pritom pravdepodobne ešte porastie, keďže mnoho ľudí, dokonca celých rodín, je nezvestných, uviedli vo štvrtok tamojší predstavitelia.

Záplavy ničili budovy a významné cesty

Škodu spôsobenú živlami v Durbane a okolitej metropolitnej oblasti eThekwini podľa jej starostu Mxolosiho Kaundu odhadujú na 52 miliónov dolárov.

Nepoľavujúce dažde a následné záplavy v provincii zaplavili, ničili a búrali budovy či odplavili významné cesty. V provincii pomáhajú so záchranou a upratovaním ozbrojené sily. Vláda provinciu vyhlási za oblasť katastrofy, oznámil už skôr prezident Cyril Ramaphosa.

Protesty proti nedostatočnej pomoci úradov

V oblasti Reservoir Hills v Durbane polícia použila zábleskové granáty, aby rozohnala obyvateľov, ktorí tam protestovali proti nedostatočnej pomoci úradov, informujú juhoafrické médiá.

Juhoafrická meteorologická služba varovala pred pretrvávajúcim vetrom a dažďom a súvisiacim rizikom povodní v Kwazulu-Natal a ďalších provinciách počas nadchádzajúceho veľkonočného víkendu.

Viac k témam: Záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Záplavy v Durbane zabili viac ako 340 ľudí, škody odhadujú na 52 miliónov dolárov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Krajiny G7 pošlú na pomoc Ukrajine takmer 10 miliárd dolárov, aby sa mohla aj naďalej úspešne brániť pred okupantmi

Finančná situácia Ukrajiny nesmie mať žiadny vplyv na schopnosť Ukrajiny úspešne sa brániť, zhodli sa podľa nemeckého ministra financií zástupcovia krajín G7.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.