Home / SLOVENSKO / Ukrajinu je potrebné podporovať je to aj slovenským životným záujmom, povedal minister Korčok

Ukrajinu je potrebné podporovať je to aj slovenským životným záujmom, povedal minister Korčok

11.4.2022 (Webnoviny.sk) – Víťazstvo Ukrajiny v tejto vojne je slovenským životným záujmom. Zdôraznil to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS) po dnešnom zasadnutí šéfov diplomacií krajín Európskej únie (EÚ) v Luxemburgu. Preto je podľa neho potrebné Ukrajinu podporovať nielen politicky, ale aj vojensky, a to tak dlho, ako to bude nevyhnutné.

Šéf slovenskej diplomacie uviedol, že na rokovaní ministrov zahraničných vecí členských krajín EÚ veľmi pozitívne rezonovala návšteva premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) spolu s predsedníčkou Európskej komisie v Kyjeve a v Buči. V tlačovej správe o tom informovala komunikačný odbor ministerstva zahraničných vecí.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Táto fyzická prítomnosť vysokých politických predstaviteľov má obrovský politický význam – deje sa na území krajiny, ktorá čelí agresii, ale tieto návštevy vôbec nie sú prázdnymi symbolmi. Naopak, jasne demonštrujú, že Ukrajina je suverénna krajina a naším cieľom je udržať jej nezávislosť v medzinárodne uznaných hraniciach,“ skonštatoval Korčok.

Vysvetlil, že vojna na Ukrajine vstupuje do ďalšej fázy. Po neúspechu prvej fázy, Rusko preskupuje svoje sily a Korčok očakáva vojenské útoky na juhovýchode krajiny. „Práve preto Ukrajina potrebuje aj viac ako politickú podporu, a to vo vojenskej oblasti. Toto by sme mali vnímať aj u nás doma, keď počúvame, že dodávka zbraní odďaľuje politické riešenie a predlžuje vojnu. Je to od našej opozície opäť nehorázne pokrytectvo, lebo je to presne naopak: vojenské vybavenie dodávané na Ukrajinu umožňuje jej obranu a znemožňuje to, čo chce Rusko – zraziť túto krajinu na kolená,“ zdôraznil minister.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinu je potrebné podporovať je to aj slovenským životným záujmom, povedal minister Korčok © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kultúrna diverzita a inklúzia nie sú v Nestlé prázdne pojmy, ale každodenná realita

Spoločnosť Nestlé rešpektuje a podporuje jedinečnosť a potenciál ľudí bez ohľadu na rasu, pohlavie, kultúru, sexuálnu orientáciu alebo zdravotné postihnutie. Uviedla to pri príležitosti zajtrajšieho Svetového dňa kultúrnej diverzity.

Jeden komentár

  1. zivotnym zaujmom Slovenska by malo byt mat dobre vztahy s Ruskom ak bude Slovensko robit opak jedneho dna si podpili samo sebe konar na ktorom sedi…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.