Home / SVET / Slovenský systém S-300 je už na Ukrajine, tajný presun trval dva dni

Slovenský systém S-300 je už na Ukrajine, tajný presun trval dva dni

8.4.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 8. apríla 13:26

Slovenský systém protivzdušnej obrany S-300 je už na Ukrajine. Informovala o tom televízia Markíza na svojom spravodajskom webe Tvnoviny.sk. Tajný presun trval podľa informácií TV Markíza dva dni.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) potvrdil, že Slovenská republika systém Ukrajine darovala. Ako uviedol, Slovensko tak urobilo na základe žiadosti Ukrajiny o pomoc pri výkone sebaobrany v zmysle článku 51 Charty Organizácia Spojených národov, ako priamy následok ozbrojenej agresie zo strany Ruskej federácie. Stanovisko Eduarda Hegera poskytla hovorkyňa predsedu vlády Ľubica Janíková.

„Ide o zodpovedné rozhodnutie, ktorým SR, ako krajina, ktorá podporuje mier, slobodu a ochranu ľudských práv, poskytuje pomoc vo forme čisto obranného systému Ukrajine a jej nevinným občanom, pričom veríme, že tento systém pomôže zachrániť čo najviac nevinných Ukrajincov pred ďalšou agresiou Putinovho režimu,“ skonštatoval premiér.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zdôraznil však, že darovanie systému neznamená, že Slovenská republika sa stala súčasťou ozbrojeného konfliktu na Ukrajine. Ubezpečil tiež, že obranyschopnosť Slovenskej republiky je naďalej zabezpečená a v najbližších dňoch bude posilnená dodatočným systémom protiraketovej obrany zo strany spojencov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Systémy protivzdušnej obrany S-300
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenský systém S-300 je už na Ukrajine, tajný presun trval dva dni © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Krajiny G7 pošlú na pomoc Ukrajine takmer 10 miliárd dolárov, aby sa mohla aj naďalej úspešne brániť pred okupantmi

Finančná situácia Ukrajiny nesmie mať žiadny vplyv na schopnosť Ukrajiny úspešne sa brániť, zhodli sa podľa nemeckého ministra financií zástupcovia krajín G7.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.