Home / SLOVENSKO / Prezidentka Čaputová verí, že krutosti napáchané na civilistoch v Buči budú potrestané

Prezidentka Čaputová verí, že krutosti napáchané na civilistoch v Buči budú potrestané

5.4.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová verí, že obrazy krutosti prichádzajúce z viacerých ukrajinských miest, nezostanú nepotrestané a zomknú medzinárodné spoločenstvo k ešte väčšej solidarite a pomoci Ukrajine.

Hlava štátu to uviedla vo svojom profile na sociálnej sieti po tom, čo v pondelok (4. apríla) zapálila sviečku pred budovou Veľvyslanectva Ukrajiny na Slovensku.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Sviečku pred ukrajinskou ambasádou som zapálila tým, ktorí sa oslobodenia nedožili. Ukrajinským mužom, ženám aj deťom zabitým, mučeným a popraveným ruskými vojakmi v meste Buča,“ vyhlásila hlava štátu.

Po odsune ruských vojakov z miest v okolí ukrajinskej metropoly Kyjev boli v meste Buča nájdené mŕtve telá stoviek civilistov, ktorí sa stali obeťou vojny. Telá sa nachádzali v masových hroboch alebo na uliciach.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová verí, že krutosti napáchané na civilistoch v Buči budú potrestané © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Sulíkovci nezabudnú Matovičovi prelomenie veta Čaputovej s fašistami, jeho ospravedlnenie by malo ísť v prvom rade celému Slovensku (video)

Strana SaS to uviedla v reakcii na sobotnú tlačovú besedu premiéra Eduarda Hegera a ministra financií Igora Matoviča, na ktorej poprosili SaS o odpustenie.

Jeden komentár

  1. co urobi a povie „madam“ ak to bolo vsetko inak, praktiky zapadu su aj v tomto smere velmi bohate…takze by som sa ani nedivil, ze to skonci tak ako skoncili „zbrane hromadneho nicenia“ v Iraku…nikdy tam neboli ale tato propaganda posluzila vtedy USA aby Irak znicili…takze?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.