Home / SVET / Srbský prezident Vučič a jeho strana zrejme opäť vyhrajú voľby, vyplýva to z prvotných prieskumov

Srbský prezident Vučič a jeho strana zrejme opäť vyhrajú voľby, vyplýva to z prvotných prieskumov

4.4.2022 (Webnoviny.sk) – Srbský prezident Aleksandar Vučič a jeho populistická pravicová Srbská progresívna strana, zdá sa, smerujú k víťazstvu v celoštátnych voľbách, čím sa pravdepodobne predĺži desaťročia trvajúca autoritárska vláda v tejto balkánskej krajine. Vyplýva to z prvotných prieskumov verejnej mienky po nedeľňajšom hlasovaní.

Vučič by bol ďalších päť rokov vo funkcii

Prieskumy IPSOS a CESID, ktoré sa v predchádzajúcich srbských voľbách ukázali ako spoľahlivé, predpovedali, že Vučič skončí s takmer 60 % hlasov.

Ak by sa to oficiálne potvrdilo, Vučič by získal druhé 5-ročné funkčné obdobie vo funkcii prezidenta a druhé kolo prezidentských volieb by nebolo potrebné.

Víťazstvo predpovedajú aj jeho strane

Prieskumy tiež predpokladali, že najviac hlasov v parlamentných voľbách získa Vučičova Srbská progresívna strana s približne 43 %, nasledovaná opozičnou skupinou Zjednotené Srbsko s približne 13 %.

Srbské štátne volebné orgány uviedli, že do pondelka nevydajú žiadne oficiálne oznámenia o sčítaní hlasov.

Viac k témam: Parlamentné voľby v Srbsku, Prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Srbský prezident Vučič a jeho strana zrejme opäť vyhrajú voľby, vyplýva to z prvotných prieskumov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pri brutálnom zásahu brazílskej polície zomrel černoch priamo v ich aute, napchali ho do kufra a nechali udusiť plynom (video)

Incident si naprieč Brazíliou vyžiadal rozsiahle odsúdenie a mnohí kritizujú konanie policajtov ako rasistický čin.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.