Home / SVET / Pápež František sa pustil do Putina pre vojnu na Ukrajine, skúma možnosti cesty do Kyjeva

Pápež František sa pustil do Putina pre vojnu na Ukrajine, skúma možnosti cesty do Kyjeva

2.4.2022 (Webnoviny.sk) – Pápež František vyhlásil, že skúma možnosti, ako navštíviť ukrajinskú metropolu Kyjiv. Uviedol to v rámci návštevy Malty, počas ktorej skritizoval ruského prezidenta Vladimira Putina za rozpútanie „barbarskej“ vojny. V podaní pontifika to bolo dosiaľ najostrejšie a najosobnejšie odsúdenie ruskej invázie na Ukrajinu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

František neoznačil Putina menom, ale odkaz bol jasný, keď povedal, že „nejaký potentát“ rozpútal hrozbu jadrovej vojny v „infantilnej a deštruktívnej agresii“ pod rúškom „anachronických tvrdení o nacionalistických záujmoch“.

„Mysleli sme si, že invázie do iných krajín, divoké pouličné boje a jadrové hrozby sú pochmúrne spomienky na dávnu minulosť,“ povedal pápež.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František sa pustil do Putina pre vojnu na Ukrajine, skúma možnosti cesty do Kyjeva © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na Ukrajine pravdepodobne zomrelo už toľko vojakov ako počas sovietskej vojny v Afganistane

Britské ministerstvo obrany predpovedá, počet obetí, ktorý rastie, sa stane očividnejší pre ruskú verejnosť a „nespokojnosť s vojnou a ochota vyjadriť to, pravdepodobne stúpnu".

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.