Home / šport / Futbal / Belgický brankár Miguel Van Damme prehral dlhý boj s leukémiou, jeho vytrvalosť bola obdivuhodná

Belgický brankár Miguel Van Damme prehral dlhý boj s leukémiou, jeho vytrvalosť bola obdivuhodná

29.3.2022 (Webnoviny.sk) – Brankár Miguel Van Damme z belgického klubu Cercle Bruggy zomrel v utorok vo veku 28 rokov po dlhom boji so zákernou leukémiou. S chorobou, ktorú mu diagnostikovali počas prehliadky pred sezónou 2016/2017, bojoval dlhých päť rokov.

Rodák z Gentu debutoval v najvyššej belgickej súťaži v sezóne 2013/2014 ako dvadsaťročný, počas ôsmich rokov odchytal za Cercle Bruggy spolu 44 zápasov, jeho kariéru totiž vážne poznačila choroba.

Slovami sa nedá opísať to, čo teraz cítime. Aj keď sme vedeli, že veci sa nevyvíjajú dobre. Miguel, tvoja vytrvalosť a sila opakovane bojovať bola obdivuhodná. Si príkladom pozitivizmu, vytrvalosti a bojovnosti. Zdroj inšpirácie pre každého, kto bojuje,“ uviedol klub zosnulého hráča, po ktorom ostala manželka Kyana a dcéra Camille.

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Belgický brankár Miguel Van Damme prehral dlhý boj s leukémiou, jeho vytrvalosť bola obdivuhodná © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Marek Hamšík ukončil reprezentačnú kariéru. Bola to dlhá a krásna cesta, napísal

V slovenskom národnom tíme debutoval Marek Hamšík vo februári 2007 pod vedením kouča Jána Kociana.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.