Home / SLOVENSKO / Slovensko oslavuje 18. výročie vstupu do NATO, Korčok hovorí o dôležitom míľniku v našich dejinách

Slovensko oslavuje 18. výročie vstupu do NATO, Korčok hovorí o dôležitom míľniku v našich dejinách

29.3.2022 (Webnoviny.sk) – V súčasnej dobe sa podľa šéfa slovenskej diplomacie Ivana Korčoka (nom. SaS) ukazuje, že vstup do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) bolo jednou z najdôležitejších udalostí moderných dejín Slovenska.

Rozvoj demokratického Slovenska

Korčok spresnil, že v utorok, v deň 18. výročia vstupu do NATO, Slovensko stále ukazuje, že je zodpovedný a solidárny spojenec, ktorý prispieva ku kolektívnej bezpečnosti celej aliancie. V tlačovej správe o tom informoval Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Vstup do NATO bolo naše vlastné, suverénne a slobodné rozhodnutie, ktorým sme jasne vyjadrili našu príslušnosť k Západu a k hodnotám demokracie, slobody a právneho štátu, a ktorým sme získali najvyššie možné bezpečnostné záruky,“ vyhlásil Korčok.

Obrana aliančného priestoru

Doplnil, že bezpečnosť a stabilita, ktorú Slovensku členstvo v NATO prinieslo, sa stali základnými piliermi ekonomického, sociálneho a demokratického rozvoja Slovenska.

Šéf slovenskej diplomacie zdôraznil, že invázia Ruska na Ukrajine zásadne zmenila strategické bezpečnostné prostredie v celej Európe. „Vďaka NATO máme vytvorené najlepšie podmienky na to, aby sme na ňu mohli adekvátne reagovať a zaistiť bezpečnosť a obranu našich občanov. V NATO máme 29 spojencov, s ktorými sme pripravení spoločne brániť každý centimeter aliančného, a teda aj slovenského územia,“ vyhlásil minister.

Korčok doplnil, že obranyschopnosť Slovenska je posilňovaná vytvorením novej mnohonárodnej bojovej skupiny NATO na Slovensku, v ktorej budú pôsobiť vojaci z Českej republiky, Nemecka, Holandska, USA, Poľska a Slovinska aj so špičkovou vojenskou technikou a obrannými systémami.

Viac k témam: Demokracia, Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Právny štát, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko oslavuje 18. výročie vstupu do NATO, Korčok hovorí o dôležitom míľniku v našich dejinách © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hatráková sa zatiaľ do klubu Sme rodina vstúpiť nechystá, ostáva súčasťou Kresťanskej únie

Predsedníčka Kresťanskej únie Záborská si myslí, že Hatráková mala dostať od klubu OĽaNO žltú kartu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.