Home / SVET / Rusi v ukrajinských mestách terorizujú miestnych aj rabovaním a únosmi

Rusi v ukrajinských mestách terorizujú miestnych aj rabovaním a únosmi

29.3.2022 (Webnoviny.sk) – Generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl vo svojej najnovšej správe uvádza, že ruské sily pokračujú v raketových útokoch na obytné štvrte po celej krajine, pričom sa zameriavajú na sklady paliva v snahe „skomplikovať logistiku“ a „vytvoriť podmienky pre humanitárnu krízu“. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

V ostatných dňoch boli podľa Ukrajincov zasiahnuté sklady paliva vo viacerých mestách – v Kyjeve, Ľvove, Rivnom, Žytomyre či Lucku. Ukrajinská armáda tiež tvrdí, že ruské jednotky terorizujú miestne obyvateľstvo v Kyjeve, Záporoží, Chersone a Charkove rabovaním, únosmi a držaním civilistov ako rukojemníkov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

BBC nemôže overiť niektoré z týchto tvrdení, no táto televízia predtým uviedla, že v oblastiach kontrolovaných Ruskom nastalo viacero prípadov zadržania a zmiznutia ukrajinských civilistov vrátane detí.

Viac k témam: Charkov, Cherson, Kyjev, Luck, Ľvov, rusko-ukrajinský konflikt, Záporožie, Žytomyr
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi v ukrajinských mestách terorizujú miestnych aj rabovaním a únosmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Biden: Ak Čína zaútočí na Taiwan, Spojené štáty vojensky zasiahnu

USA v súlade s politikou „jednej Číny" neudržiavajú oficiálne diplomatické styky s Taiwanom, neoficiálne kontakty však majú a v Tchaj-pej majú aj de facto veľvyslanectvo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.