Home / SLOVENSKO / V Bratislave otvorili veľkokapacitné centrum pre Ukrajincov, odteraz vybavia všetko potrebné na jednom mieste (video)

V Bratislave otvorili veľkokapacitné centrum pre Ukrajincov, odteraz vybavia všetko potrebné na jednom mieste (video)

28.3.2022 (Webnoviny.sk) – V areáli bývalej dočasnej autobusovej stanice na Bottovej ulici v Bratislave otvorili veľkokapacitné asistenčné centrum pomoci pre utečencov z Ukrajiny.

Na dnešnej tlačovej konferencii o tom informoval primátor Bratislavy Matúš Vallo spolu so zástupcami štátnych inštitúcií.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Kapacita centra je 2 500 ľudí denne

Centrum zriadilo hlavné mesto v spolupráci so štátom, neziskovým a súkromným sektorom. Bude fungovať nepretržite a je dimenzované tak, aby zvládlo poskytnúť podporu pre 2 500 ľudí denne.

Novootvorené centrum poskytne utečencom 25 pracovísk cudzineckej polície, ktorá vydáva štatút dočasného útočiska, právne poradenstvo, psycho-sociálnu a zdravotnú pomoc, priestory na oddych, vrátane zázemia pre deti, či občerstvenie a zázemie pre hygienu.

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny má priamo na mieste spracovávať žiadosti o dávky v hmotnej núdzi a prepojenie na sociálnu kuratelu, denne tu bude pomáhať 220 pracovníkov mesta, úradov, organizácií a dobrovoľníkov.

Pomoc pre rodiny s deťmi

V Bratislave doteraz získalo štatút dočasného útočiska 11 848 ľudí. „Ruská invázia na Ukrajinu vyhnala milióny ľudí zo svojich domovov a bezpečné útočisko hľadajú aj v Bratislave. Hneď v prvých dňoch po začiatku invázie sme na hlavnej vlakovej stanici v spolupráci s mimovládnymi organizáciami železnicami a Okresným úradom Bratislava zriadili bod prvého kontaktu a podpory pre ľudí utekajúcich z Ukrajiny, kde sme pomohli už viac ako 15-tisíc ľuďom z Ukrajiny a pomohli ubytovať viac ako 2-tisíc z nich,“ uviedol primátor Vallo.

Agentúra SITA bude správu aktualizovať.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: dočasné útočisko, rusko-ukrajinský konflikt, Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – V Bratislave otvorili veľkokapacitné centrum pre Ukrajincov, odteraz vybavia všetko potrebné na jednom mieste (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Matovičov prorodinný balík schválili „na hulváta“ a navyše s fašistami, podobné veci si podľa Sulíka nedovolil ani Fico

Richard Sulík hovorí o znásilňovaní legislatívneho procesu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.