Home / SLOVENSKO / Obvinený expolicajt z akcie Agentúra je na úteku, polícia po ňom vyhlásila pátranie

Obvinený expolicajt z akcie Agentúra je na úteku, polícia po ňom vyhlásila pátranie

21.1.2022 (Webnoviny.sk) – Polícia vyhlásila pátranie po jednom z obvinených v rámci policajnej akcie Agentúra. Medializované informácie potvrdzuje databáza hľadaných osôb na internetovej stránke ministerstva vnútra, podľa ktorej pátranie po Marekovi Máhrovi vyhlásilo Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Šali ešte v stredu 19. januára. Ide pritom o bývalého policajta.

Národná kriminálna agentúra obvinila v utorok 18. januára počas akcie Agentúra 12 osôb z 11 skutkov. Obvinené sú pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčnú trestnú činnosť a pre trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa. Polícia zároveň zadržala štyri obvinené osoby.

Medzi zadržanými bol podľa medializovaných informácii aj bývalý funkcionár u daňových kriminalistov Martin Z. Obvinenie malo pribudnúť aj expolicajtom Bernardovi S. či Vladimírovi B.

Vyšetrovateľ zároveň pre štvoricu zadržaných navrhol väzobné stíhanie, pričom s návrhom sa stotožnil aj dozorový prokurátor. Špecializovaný trestný súd by o návrhu mal rozhodnúť v priebehu dneška.

Viac k témam: kauza Agentúra, Korupcia, Pátranie, Zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvinený expolicajt z akcie Agentúra je na úteku, polícia po ňom vyhlásila pátranie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Europoslankyňa Ďuriš Nicholsonová nechala preveriť Borguľovu usadlosť, za štátne si mal opraviť vlastnú haciendu

Martin Borguľa zo Sme rodina odmieta akékoľvek prepojenie na danú nehnuteľnosť. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.