Home / SLOVENSKO / Podvodník vybielil dôchodkyni účet, Bratislavčanka prišla o 30-tisíc eur

Podvodník vybielil dôchodkyni účet, Bratislavčanka prišla o 30-tisíc eur

19.1.2022 (Webnoviny.sk) – Podvodník pripravil dôchodkyňu z Bratislavy o 30-tisíc eur. Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, v posledných dňoch v Bratislavskom kraji zaznamenali nárast podvodov. „Páchatelia pod rôznymi vymyslenými legendami telefonicky kontaktujú dôverčivých občanov. Ich otázky smerujú k úhradám, ktoré mali byť zrealizované z konkrétneho bankového účtu,“ uviedla hovorkyňa.

Zámerom podvodníkov je získať prihlasovacie údaje do internetbankingu a číslo bankomatovej karty. Ďalšou ich požiadavkou je rodné číslo a po vygenerovaní bankou aj zabezpečovací kód.

„Celá komunikácia sa odohráva v duchu pomoci zvrátiť vyššiu transakciu, ktorá mala byť vykonaná krátko pred telefonátom od páchateľa,“ vysvetlila Šimková. Takýto prípad zaznamenali policajti aj tento týždeň. Dôchodkyňa poskytla podvodníkovi údaje k svojmu účtu a prišla o 30-tisíc eur.

Polícia apeluje na občanov, aby neznámym osobám neposkytovali žiadne zo svojich autentifikačných a verifikačných údajov k bankovým službám a produktom. „Banka nikdy nežiada obdobné údaje od klienta telefonicky, fakultatívne vyžaduje iba osobné údaje pre identifikáciu klienta, avšak nikdy nie konkrétny údaj k službe či produktu,“ upozorňuje polícia.

Viac k témam: Dôchodca, Krádež, Podvod, Úspory
Zdroj: Webnoviny.sk – Podvodník vybielil dôchodkyni účet, Bratislavčanka prišla o 30-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

58-ročný muž nezvládol rozchod so svojou priateľkou, prenasledoval ju a strpčoval jej život. Hrozí mu väzenie (foto)

Zvykol ju čakať na rôznych miestach po návrate z práce a vulgárne jej nadával.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *