Home / KULTÚRA / Slovenské národné divadlo ocenilo zvýšenie diváckej kapacity, považuje to za prijateľný kompromis

Slovenské národné divadlo ocenilo zvýšenie diváckej kapacity, považuje to za prijateľný kompromis

11.1.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenské národné divadlo (SND) ocenilo zvýšenie diváckej kapacity na úroveň 50 percent možnej obsadenosti divadelnej sály. Vníma to ako prijateľný kompromis medzi rešpektovaním protipandemických opatrení a ekonomickou rentabilitou.

Vo svojom profile na sociálnej sieti dodalo, že s úpravou programu podľa nových opatrení a spustením predaja počkajú na Vyhlášku Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorá by mala presne špecifikovať všetky podmienky. Program, ktorý avizovali na tento týždeň, tak zatiaľ nebudú meniť či dopĺňať.

Vláda SR v pondelok 10. januára na svojom online rokovaní schválila návrh odporučaní pre hlavného hygienika, na základe ktorého sa hromadné podujatia delia na tri kategórie – na nízko rizikové, stredne rizikové a vysoko rizikové. Podľa ich rizikovosti budú pre organizátorov a účastníkov platiť rozdielne kapacitné obmedzenia súvisiace s pandémiou ochorenia COVID-19. Napríklad pri nízko rizikových podujatiach, ktorými sú označené také, kde je nosenie respirátora a sedenie povinné, zároveň nie je povolená konzumácia jedla či nápojov, spev či povzbudzovanie účastníkov, je maximálna kapacita určená na 100 osôb, respektíve maximálne 50 percent kapacity priestoru.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Divadlo, Hromadné podujatia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenské národné divadlo ocenilo zvýšenie diváckej kapacity, považuje to za prijateľný kompromis © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovenské technické múzeum v Košiciach si pre návštevníkov pripravilo Deň otvorených dverí (foto+video)

Pre návštevníkov je tiež pripravený bohatý program.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.