Home / šport / Tenis / Češka Voráčová skončila v rovnakom hoteli pre migrantov ako Djokovič, nemala v poriadku víza

Češka Voráčová skončila v rovnakom hoteli pre migrantov ako Djokovič, nemala v poriadku víza

7.1.2022 (Webnoviny.sk) – Prehodnocovanie zdravotných výnimiek austrálskymi úradmi pred úvodným grandslamovým turnajom sezóny v Melbourne sa negatívne dotklo aj českého tenisu.

Po svetovej mužskej jednotke Novakovi Djokovičovi nemala v poriadku víza po prílete do Austrálie ani česká špecialistka na štvorhru Renata Voráčová.

Rozhodla sa pre návrat do Európy

Osemdesiatu prvú hráčku deblového rebríčka WTA umiestnili do rovnakého hotela v Melbourne pod dohľadom austrálskych imigračných úradníkov ako Djokoviča. Očakávalo sa, že 38-ročná hráčka sa pokúsi obhájiť pred súdom rovnako ako 20-násobný grandslamový šampión zo Srbska. Napokon sa však Voráčová rozhodla pre návrat do Európy.

Podľa českého webu isport.blesk.cz Voráčová mala mať vo svojej výnimke uvedené, že v ostatných šiestich mesiacoch prešla nákazou koronavírusom rovnako ako Djokovič. Češka však prišla do Austrálie už skôr, lebo tento týždeň absolvovala prípravný turnaj v Melbourne po boku Poľky Katarzyny Piterovej. Neuspeli už v 1. kole.

Podali protest a žiadajú o vysvetlenie

„Prostredníctvom českého veľvyslanectva v Canberre sme podali protest a žiadame austrálske úrady o vysvetlenie situácie,“ uviedla Aneta Kovářová z oddelenia komunikácie Ministerstva zahraničných vecí Českej republiky. Podľa nej sa s tenistkou spojil generálny konzulát v Sydney a napokon sa hráčka rozhodla odletieť z Austrálie domov.

„Renata Voráčová sa rozhodla vzdať účasti na Australian Open, keďže nemá dostatočné možnosti na tréning. Naše zastupiteľstvo jej pomôže pri vybavení formalít pri opustení Austrálie,“ dodala Kovářová pre isport.blesk.cz.

Viac k témam: Australian Open v Melbourne, Rebríček WTA
Zdroj: Webnoviny.sk – Češka Voráčová skončila v rovnakom hoteli pre migrantov ako Djokovič, nemala v poriadku víza © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nový šampión Roland Garros má iba 21 rokov. Alcaraz nabral tempo Nadala, píšu Španieli (video)

V Paríži triumfoval mesiac a štyri dní po dovŕšení 21. narodenín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *