Home / šport / Ako sa bude Slovákom dariť na ZOH v Pekingu? Analytici nám predpovedajú tri medaily-zlato, striebro i bronz

Ako sa bude Slovákom dariť na ZOH v Pekingu? Analytici nám predpovedajú tri medaily-zlato, striebro i bronz

5.1.2022 (Webnoviny.sk) – Zlato, striebro aj bronz zo ZOH 2022 v čínskom Pekingu predikuje Slovensku americká spoločnosť Gracenote Sports, ktorá sa venuje štatistickej analýze športových súťaží po celom svete.

Viac o téme: ZOH Zimné olympijské hry 2022 Peking

Pod Tatry by sa teda slovenská výprava mala vrátiť s troma medailami rovnako ako zo ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu. Kým vtedy všetky cenné kovy (1-2-0) získala biatlonistka Anastasia Kuzminová, teraz by na cenných kovoch mala či mohla mať najväčší podiel zjazdárka Petra Vlhová.

Američania vo svojej prognóze nezverejnili, v ktorých odvetviach či disciplínach podľa nich Slováci získajú medailu.

Favoriti sú už vopred jasní

Tridsať dní pred štartom olympijského sviatku v čínskej metropole sú favoriti na triumf v medailovej bilancii krajín jasní – sú nimi Nóri, ktorí najviac cenných kovov získali aj v zime 2018 v Kórejskej republike. Podľa spomenutej analýzy by mali pozbierať spolu 45 cenných kovov – 22 zlatých, 13 strieborných a 10 bronzových.

Druhí by mali skončiť reprezentanti Ruského olympijského výboru s 32 medailami (11-12-9) a tretí Nemci s 25 kovmi (12-10-3).

Nasledovať by mali Američania (7-5-10), Kanaďania (6-6-10), Švédi (7-8-6), Švajčiari (5-8-8), Holanďania (6-11-3), Rakúšania (5-6-7) a prvú desiatku by mali uzatvárať Francúzi (2-7-9). Domáci Číňania by mali podľa uvedeného získať 11 kovov (6-2-3) a napríklad Česi štyri medaily (2-0-2).

NHL zamiešala karty

Zástupcovia uvedenej americkej spoločnosti prezradili aj to, ako sa zmenila prognóza na medailistov v mužskom hokejovom turnaji po tom, ako zámorská NHL odmietla uvoľniť svojich hráčov na ZOH.

Kým v Gracenote Sports pôvodne favorizovali na zlato Kanaďanov pred Fínmi a Američanmi, po novom sú favoriti na zisk zlata Fíni pred Rusmi a Kanaďanmi.

Kto bude hviezdou ZOH?

Podľa uvedenej analýzy by sa hviezdami ZOH mohli stať nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö, ruský bežec na lyžiach Alexander Boľšunov, nemecký bobista Francesco Friedrich, domáca reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Ej-len Ku, kanadská bobistka reprezentujúca USA Kaillie Humphriesová, nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová, jej krajan Jarl Magnus Riiber v severskej kombinácii, holandský šorttrekárka Suzanne Schultingová, americká zjazdárka Mikaela Shiffrinová či švédsky rýchlokorčuliar Nils van der Poel.

Viac k témam: NHL National Hockey League, ZOH 2022 v Pekingu, ZOH Zimné olympijské hry 2022 Peking
Zdroj: Webnoviny.sk – Ako sa bude Slovákom dariť na ZOH v Pekingu? Analytici nám predpovedajú tri medaily-zlato, striebro i bronz © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mnoho členov Medzinárodného olympijského výboru chce na jeho čele naďalej Bacha. Zmenia pre neho olympijskú chartu?

Podľa mnohých by 69-ročný rodák z nemeckého Würzburgu mal naďalej viesť Medzinárodný olympijský výbor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *