Home / KULTÚRA / Umenie / Slovenská národná galéria plánuje v budúcom roku dokončiť rekonštrukciu aj presťahovať zbierkové fondy

Slovenská národná galéria plánuje v budúcom roku dokončiť rekonštrukciu aj presťahovať zbierkové fondy

26.12.2021 (Webnoviny.sk) – Prioritami Slovenskej národnej galérie (SNG) v roku 2022 bude dokončenie rekonštrukcie či presťahovanie zbierkových fondov.

Pre agentúru SITA to uviedla manažérka pre publicitu SNG Klára Hudáková, s tým že rekonštrukcia je naplánovaná na leto 2022. Dodala, že v pláne majú aj začať s opravou Galérie Ľudovíta Fullu v Ružomberku.

Môžu si pozrieť novú výstavu

Podľa Hudákovej si tento rok potvrdili, že dokážu funkčne fungovať aj v online priestore. V rámci neho sa všeličo naučili, vydali niekoľko kníh, napredovali tiež v rekonštrukcii.

Zároveň poukázala na to, že zaočkovanosť v SNG prekročila 90 percent. „Tento rok bol naozaj ťažký, učili sme sa žiť s pandémiou a jej pravidlami. Nepochybným úspechom je, že sme to všetci so cťou prežili,“ uzavrela.

SNG je otvorená v režime OP (očkovaní/prekonaní) v bežných otváracích hodinách od utorka do nedele od 10:00 do 18:00 a vo štvrtok od 12:00 do 20:00. Galéria je 26. decembra, 31. decembra a 1. januára zatvorená.

Návštevníci si budú môcť pozrieť novú výstavu SNG „Motýľa nekúpiš.Súčasné umenie darované Tatra bankou“, výstavu „7×7.Sedem slobodných úvah“ o umení či projekt Akcia ZET a vianočný stromček v podobe netradičnej inštalácie vyrobenej z bioplastu.

Vypočuť sa dá zvuková inštalácia

Na schodisku Esterházyho paláca SNG si môžu do 6. januára 2022 vypočuť zvukovú inštaláciu nemeckého skladateľa Haukeho Hardera Grigio Due počas otváracích hodín od 15:00 do 18:00, vo štvrtok od 17:00 do 20:00.

Knižnica Kornela a Nade Földváriovcov, Podivuhodné dejiny umenia s profesorom Škrečkom a Archív Júliusa Kollera na prvom poschodí však budú z bezpečnostných dôvodov zatvorené.

Vysunuté pracovisko SNG – Zvolenský zámok bude koncom decembra otvorený od 29. do 30. decembra v čase 10:00 – 17:30 a 31. decembra od 10:00 do 15:00.

Kaštieľ Strážky je otvorený

SNG na svojej webovej stránke informovala, že Galéria Ľudovíta Fullu by mala byť otvorená od 28. do 30. decembra od 10:00 – 17:00. Zatvorené však bude mať 31. decembra a 1. januára.

Kaštieľ Strážky v meste Spišská Belá je otvorený od 27. decembra v normálnom režime a posledný deň v roku bude otvorený od 10:00 do 15:00. Zatvorený však bude 1. januára. Schaubmarov mlyn v Pezinku zostáva zatvorený do 12. januára.

Viac k témam: Galéria, Rekonštrukcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská národná galéria plánuje v budúcom roku dokončiť rekonštrukciu aj presťahovať zbierkové fondy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Do Thurzovho domu sa vrátilo insitné umenie, svoje diela prezentujú Slováci zo Srbska

Výstava predstavuje viac ako 60 jedinečných obrazov zachytávajúcich insitné umenie Slovákov žijúcich na „dolnej zemi“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *