Home / SLOVENSKO / Hygienici upozorňujú na niekoľko nebezpečných kozmetických výrobkov, môžu spôsobiť infekciu a podráždenie (foto)

Hygienici upozorňujú na niekoľko nebezpečných kozmetických výrobkov, môžu spôsobiť infekciu a podráždenie (foto)

23.12.2021 (Webnoviny.sk) – Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov. Nahlásili ich vo Švédsku, Írsku, Francúzsku a v Nemecku. Informuje o tom ÚVZ v tlačovej správe.

Ide o farbu na tetovanie s názvom World Famous Tatto Ink Warm Peach značky World Famous Tattoo Ink. Krajinou pôvodu sú Spojené štáty americké. Výrobok obsahuje aromatické amíny: 4-methyl-m-phenylenediamine, ktoré by sa nemali nachádzať vo výrobkoch na tetovanie.

Gél na obočie s názvom Right Now Brow Thickening Brow Gel značky Missguided všetkých šárž s krajinou pôvodu Poľsko obsahuje pomnožený počet aeróbnych mezofilných baktérií. Pri kontakte s očami môže spôsobiť infekciu alebo podráždenie.

Krém na zosvetlenie pokožky s názvom Soin super éclaircissant značky Caroclair obsahuje Clobetasol propionate 0,04 percenta a ide o zakázanú látku. Môže spôsobiť podráždenie pokožky a endokrinné problémy.

Výrobok určený na peeling s názvom lacting acid 80 percent – kys. mliečna 80 percent značky Bingospa s výrobnou dávkou 20-019283 a krajinou pôvodu Poľsko. Vo výrobku bola zistená nízka hodnota pH a obsah kyseliny je vyšší než 30 percent. Koncentrácia má silný dráždivý a leptajúci účinok.

Viac k témam: Hygienici, Nebezpečné výrobky
Zdroj: Webnoviny.sk – Hygienici upozorňujú na niekoľko nebezpečných kozmetických výrobkov, môžu spôsobiť infekciu a podráždenie (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Skončí Mazák ako predseda súdnej rady? Verejnú výzvu na jeho odstúpenie podporilo 103 sudcov

Výzvu podpísali sudcovia aktívni, ale aj emeritní sudcovia vrátane viacerých bývalých sudcov Ústavného súdu Slovenskej republiky a bývalých členov Súdnej rady SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *