Home / šport / Bublina počas zimnej olympiády v Pekingu nebude len pre ľudí, ale týka sa aj odpadu

Bublina počas zimnej olympiády v Pekingu nebude len pre ľudí, ale týka sa aj odpadu

18.12.2021 (Webnoviny.sk) – Preventívne opatrenia namierené proti šírenie ochorenia COVID-19 počas februárových ZOH 2022 v čínskom Pekingu sa nebudú týkať iba osôb.

Organizátori prestížneho podujatia totiž informovali, že v uzavretom systéme tzv. bubline sa nebudú pohybovať iba účastníci ZOH, ale zotrvať v ňom musia aj všetky ich odpadky.

Odpad prevezú až neskôr

Číňania tento týždeň prezradili, že špeciálny pracovný tím sa bude starať o zber a zvoz odpadu na vyhradené miesto vo vnútri celého systému.

Sľubujú si od toho, že to ešte zníži šancu na prípadné rozšírenie koronavírusu do okolitého sveta. Tento odpad až po nejakom čase prevezú na ďalšie zhodnotenie.

Päťtýždňová karanténa

V Číne platia mimoriadne prísne protipandemické opatrenia, počas ZOH tak hrozí účastníkovi podujatia v prípade pozitívneho testu na koronavírus karanténa až na päť týždňov.

V krajine vo štvrtok potvrdili 69 nových prípadov nákazy koronavírusom mutáciou omikron, väčšinu z nich v provincii Če-ťiang na východe Číny ďaleko od dejiska hier.

Viac k témam: Koronavírus, ZOH Zimné olympijské hry 2022 Peking
Zdroj: Webnoviny.sk – Bublina počas zimnej olympiády v Pekingu nebude len pre ľudí, ale týka sa aj odpadu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovensko sa stáva svetovou veľmocou v pretláčaní rukou, Martinkovič a Bajčiová získali spolu štyri medaily (video+foto)

Slovenské športovkyne boli úspešné na šampionáte World Combat Games 2023 v Rijáde.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *