Home / POLITIKA / SEN žida Chmelára a jeho kresťanských priateľov sa rozplynul ako BUBLINA

SEN žida Chmelára a jeho kresťanských priateľov sa rozplynul ako BUBLINA

Ministerstvo vnútra odmietlo zaregistrovať politické hnutie SEN Eduarda Chmelára, pretože nepredložilo dostatok potrebných podpisov pod registráciu. Podľa zákona pre vznik nového politického subjektu je potrebných 10 000 podpisov.

Ako povedal dnes hovorca ministerstva vnútra Ivan Netík, pri jednotlivých podpisoch boli uvedené falošné či skartované občianske preukazy, alebo išlo o neexistujúcich ľudí. SEN síce predložil petíciu s 11 500 podpismi, ministerstvo vnútra však pri kontrole vyradilo taký počet, že SEN nesplnil zákonom stanovenú hranicu 10 000 podpisov. Podľa Netíka hnutie môže požiadať o celý registračný proces odznovu.

Chmelár proti rozhodnutiu ministerstva vyjadril ostrý protest, pričom ho považuje za politickú šikanu. Upozornil, že pôvodne ministerstvo uznalo 10 696 podpisov, čo by stačilo na registráciu. Následne však zistilo veľa podpisov, pri ktorých boli skartované občianske preukazy.  Chmelár zároveň oznámil, že oddnes bude pre svoj SEN zbierať podpisy odznovu a takmer celá redakcia DENNÍKA POLITIKA mu v tomto ďalšom pokuse drží palce.

Chmelár je vysokoškolský pedagóg a aktivista židovského pôvodu, ktorého pri zbere podpisov podporovalo mnoho kresťanských priateľov. Chmelár v lete oznámil, že zakladá politické hnutie Solidarita, ekológia, nenásilie (SEN). V roku 2012 sa Chmelár aktivizoval v hnutí 99 %, ktoré však pre nezhody ešte pre voľbami opustil.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

O novom predsedovi strany Hlas-SD rozhodne snem, ten sa bude konať 1. júna v Košiciach

Matúš Šutaj Eštok zdôraznil, že chcú, aby Hlas prežil odchod svojho predsedu Petra Pellegriniho, ktorý bol nedávno zvolený za prezidenta SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *