Home / šport / Hokej / Tréner Feneš vyradil dvoch brankárov a Nemca, na MS v hokeji do 20 rokov idú aj synovia majstrov sveta

Tréner Feneš vyradil dvoch brankárov a Nemca, na MS v hokeji do 20 rokov idú aj synovia majstrov sveta

14.12.2021 (Webnoviny.sk) – Tréner slovenskej reprezentácie hokejistov do 20 rokov Ivan Feneš pred stredajším odletom do Kanady na majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie vyradil z kádra brankárov Ádama Bekeho a Mateja Marinova, zranenie z tímu vyradilo aj útočníka Richarda Nemca.

Individuality sa podriadia tímu

Zostávajúci členovia družstva sa v najbližších dňoch presunú do Kanady, kde s k ním pridajú hokejisti, ktorí na klubovej úrovni pôsobia v zámorí. Pred šampionátom, ktorý hostia mestá Edmonton a Red Deer (26. 12. 2021 – 5. 1. 2022), hlavný kouč SR ešte z tímu vyradí troch korčuliarov.

„Základným pilierom na šampionáte bude náš skvelý kolektív. Máme síce individuality, ale tie sa určite radi podriadia tímu. Ak budeme ťahať za jeden koniec, môžeme byť úspešní. Musíme v zápasoch kontrolovať hru, hrať s pukom a dostávať sa do šancí. V ofenzíve chceme hrať častejšie ako pred vlastnou bránkou,“ prezradil kouč Feneš pred odletom do zámoria.

Synovia majstrov sveta z Göteborgu

Do Kanady vycestujú Slováci jedným lietadlom spolu s Čechmi, Nemcami a Rakúšanmi. V základnej B-skupine MSJ budú súpermi hráčov SR hokejisti USA, Švédska, Ruska a Švajčiarska. Ešte predtým absolvujú zverenci kormidelníka Feneša prípravné súboje proti rovesníkom z Fínska a Rakúska. A po nich bude známa konečná nominácia na šampionát.

Jednou z opôr výberu SR by mal byť aj útočník Juraj Slafkovský, ktorý na klubovej úrovni pôsobí vo Fínsku.  „Som pripravený na to, že budem mať dôležitejšiu úlohu v tíme ako vlani. Pred šampionátom sú na nás kladené určité nároky, no aj my máme od seba nejaké očakávania. Musíme veriť a tvrdo pracovať, aby sme niečo dosiahli. Ja osobne budem rád, keď sa nám podarí prejsť cez to nešťastné štvrťfinále,“ prezradil 17-ročný košický rodák.

Zaujímavosťou súčasného kádra tímu SR „20“ je fakt, že jeho členmi sú synovia štyroch majstrov sveta z Göteborgu 2002 – Rayen Petrovický, Maxim Štrbák, Ján Lašák a Oliver Stümpel. Súčasťou realizačného tímu sú dvaja „zlatí chlapci z Göteborgu“ – niekdajší obranca Martin Štrbák a brankár Rastislav Staňa.

Nominácia slovenskej reprezentácie hokejistov na MSJ do Kanady:

Brankári: Tomáš Boľo, Rastislav Eliaš, Šimon Latkóczy

Obrancovia: Denis Bakala, Šimon Bečár, Oliver Fatul, Šimon Groch, Jozef Kmec, Samuel Kňažko, Šimon Nemec, Rayen Petrovický, Marko Stacha, Maxim Štrbák

Útočníci: Jakub Demek, Dalibor Dvorský, Roman Faith, Martin Chromiak, Maroš Jedlička, Matej Kašlík, Samuel Krajč, Ján Lašák, Filip Mešár, Oleksij Myklucha, Servác Petrovský, Juraj Slafkovský, Oliver Stümpel, Adam Sýkora, Pavol Štetka

Viac k témam: Majstrovstvá sveta (MS) v hokeji hráčov do 20 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Tréner Feneš vyradil dvoch brankárov a Nemca, na MS v hokeji do 20 rokov idú aj synovia majstrov sveta © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šesť českých olympionikov má koronavírus, ostatní skončili v prísnej bubline

Česká hokejová reprezentácia pripravujúca sa na ZOH v Pekingu má problém. Až šiesti z dvanástich hráčov, ktorí sa dosiaľ pripravovali v spoločnom tréningovom kempe v pražskej O2 Arene, mali pozitívne testy na koronavírus. Podľa tlačového hovorcu českého tímu Zdeňka Zikmunda sa tréningová skupina rozdelila na dve časti, hráči s negatívnymi výsledkami testov nastúpili od soboty do sprísneného módu izolácie, čiže tzv. bubliny. Vznikol poriadny chaos "V tejto chvíli neviem, kedy sa kto vráti z karantény. Niektorí boli po prílete negatívni, iní zasa pozitívni. Je to poriadny chaos. Až v deň tréningu riešim, koľko hráčov mám k dispozícii. S určitosťou viem len to, že pozitívni aj negatívni hráči sa testujú na dennej báze," uviedol tréner českej reprezentácie Filip Pešán na portáli iDnes.cz. [related id="1740030" /] K českej reprezentácii v Prahe sa postupne zapájajú hráči z prerušenej Kontinentálnej hokejovej ligy KHL. Vo štvrtok sa však na ľade namiesto plánovaných deviatich hráčov objavila iba trojica obrancov Lukáš Klok, Libor Šulák a Jakub Jeřábek plus útočník Radan Lenc. Hráči nemajú žiadne príznaky Vzhľadom na to, kto už reálne trénoval v uplynulých dňoch, by mali mať pozitívne testy brankár Roman Will a obrancovia Vojtěch Mozík a Ronald Knot. Zostávajúci traja nakazení by mali byť spomedzi hráčov, ktorí mali tréningovú skupinu doplniť v najbližších dňoch, čiže brankári Šimon Hrubec a Patrik Bartošák, obranca David Sklenička a útočníci Tomáš Hyka s Lukášom Sedlákom. [related id="1740028" /] Podľa trénera Pešána žiadny z pozitívne testovaných hráčov nemá príznaky ochorenia COVID-19. "Všetci normálne trénovali a chodili do posilňovne. A potom sme sa dozvedeli, že majú pozitívne testy. Situácia je neprehľadná a mení sa každú hodinu. Nemáme šancu čokoľvek meniť, iba sčítame hráčov a testujeme. V hre bolo aj zrušenie kempu, ale radšej sa snažíme do bubliny dostať čo najviac hráčov a trénovať s nimi," doplnil Pešán. V úvodnom zápase sa postavia proti Švédom Česi budú na ZOH 2022 v Pekingu súčasťou B-skupiny spoločne s Rusmi, Dánmi a Švajčiarmi. V nedeľu (6. februára) majú českí hokejisti na programe prípravný zápas proti Švédom, do turnaja v čínskej metropole vstúpia 9. februára súbojom s Dánmi. [related id="1739835" /] O dva dni neskôr nastúpia proti Švajčiarom a 12. februára uzavrú svoje vystúpenie v B-skupine šlágrom proti obhajcom titulu z Ruska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *