Home / SVET / Nezaočkovaných ľudí nepustia v Nemecku do obchodov ani barov, výnimku majú len prekonaní

Nezaočkovaných ľudí nepustia v Nemecku do obchodov ani barov, výnimku majú len prekonaní

2.12.2021 (Webnoviny.sk) – Nemecko oznámilo rozsiahle nové obmedzenia pre ľudí, ktorí nepodstúpili vakcináciu proti ochoreniu COVID-19. Ako informuje spravodajský portál BBC, nezaočkovaným osobám v Nemecku zakážu vstup do obchodov a barov.

Viac o téme: Koronavírus

Dosluhujúca kancelárka Angela Merkelová uviedla, že nezaočkovaným ľuďom bude zakázaný vstup na mnohé verejné miesta vrátane obchodov a podujatí, ktoré nie sú nevyhnutné. Výnimku budú mať len tí nezaočkovaní, ktorí sa nedávno zotavili z ochorenia COVID-19.

„Kultúra a voľný čas na celoštátnej úrovni budú sprístupnené len pre tých, ktorí sú zaočkovaní alebo sa uzdravili,“ povedala Merkelová. „Uvedomili sme si, že situácia je veľmi vážna a chceme pridať ďalšie opatrenia k tým, ktoré už boli prijaté,“ dodala 67-ročná politička.

Merkelová tiež prezradila, že povinné očkovanie na celoštátnej úrovni by mohlo byť zavedené od februára 2022. Najprv sa však o ňom bude diskutovať v parlamente.

Viac k témam: Koronavírus COVID-19 v Nemecku, Očkovanie proti koronavírusu, Pandémia, Pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Nezaočkovaných ľudí nepustia v Nemecku do obchodov ani barov, výnimku majú len prekonaní © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na plytčine pri Aténach uviazlo mláďa veľryby, potápači ho dostali do mora, ale vrátilo sa späť

Postihnutým zvieraťom je mladý vorvaňovec zobcový.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *