Home / SVET / Podozrivý muž so zbraňou sa prechádzal pred sídlom OSN v New Yorku, budovu museli uzavrieť (video)

Podozrivý muž so zbraňou sa prechádzal pred sídlom OSN v New Yorku, budovu museli uzavrieť (video)

2.12.2021 (Webnoviny.sk) – Sídlo Organizácie Spojených národov (OSN) v New Yorku museli vo štvrtok na niekoľko hodín uzavrieť po tom, ako pred jedným z hlavných vstupov zbadali muža, ako sa prechádza s niečím, čo podľa polície vyzeralo ako brokovnica.

Ako uviedla newyorská polícia, jej vyjednávači sa neskôr zhovárali s mužom vo veku okolo 60 rokov v snahe vyriešiť situáciu pokojným spôsobom. Polícia zároveň informovala verejnosť, že občanom nehrozí žiadne nebezpečenstvo.

Ľuďom nachádzajúcim sa v budove OSN na Manhattane povedali, aby sa ukryli. Neskôr im dovolili pohybovať sa v rámci komplexu a spriechodnili niekoľko vchodov.

Muža spozorovali okolo 10:30 miestneho času (16:30 SEČ). Videá sa sociálnych sieťach ukazovali muža, ako kráča za plotom okolo komplexu a nesie nejaký predmet namierený na hrdlo, ktorým mohla byť strelná zbraň.

Hovorca OSN Stéphane Dujarric poznamenal, že neexistuje „žiadny náznak“, že podozrivý muž bol súčasný alebo bývalý zamestnanec OSN.

Viac k témam: Podozrivý, Zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk – Podozrivý muž so zbraňou sa prechádzal pred sídlom OSN v New Yorku, budovu museli uzavrieť (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rada EÚ únie odsúdila agresivitu Ruska voči Ukrajine, Moskvu vyzvala na okamžitú deeskaláciu napätia

Zároveň vyzvala Rusko, aby deeskalovalo situáciu, dodržiavalo medzinárodné právo a konštruktívne sa zapájalo do dialógu prostredníctvom zavedených medzinárodných mechanizmov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *