Home / SLOVENSKO / Kolíková: Šírenie nepravdivej informácie bude trestným činom (video)

Kolíková: Šírenie nepravdivej informácie bude trestným činom (video)

1.12.2021 (Webnoviny.sk) – Šírenie nepravdivej informácie bude po novelizácii Trestného zákona trestným činom. Informovala o tom v stredu na tlačovej konferencii ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS) s tým, že novelu rezort spravodlivosti predložil do medzirezortného pripomienkového konania. Novela, ktorá mení viaceré oblasti bola podľa ministerky vypracovaná v duchu „k slabším by sme mali byť miernejší, k silnejším prísnejší“.

Trestným činom bude podľa ministerky napríklad aj podnecovanie nenávisti, napríklad pre výkon konkrétneho povolania.  Osobitne motivované trestné činy budú zároveň posudzované pri zvýšených trestných sadzbách. Novela zároveň upravuje aj skutky ako znásilnenie, nekalé korporátne praktiky, skutky proti životnému prostrediu alebo korupciu pri voľbách. „Ja sama očakávam veľkú debatu, ktorá je na mieste, aby bola,“ vyhlásila ministerka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Šírenie nepravdivej informácie, Trestný zákon
Zdroj: Webnoviny.sk – Kolíková: Šírenie nepravdivej informácie bude trestným činom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ficov atentátnik Juraj Cintula putuje do väzby, sudca sa stotožnil s návrhom prokurátorky (video+foto)

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu neprijal písomný sľub obvineného.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *