Home / SLOVENSKO / Heger a Čaputová zagratulovali Fialovi, tešia sa na spoluprácu s novým českým premiérom

Heger a Čaputová zagratulovali Fialovi, tešia sa na spoluprácu s novým českým premiérom

28.11.2021 (Webnoviny.sk) – Premiér Eduard Heger (OĽaNO) zagratuloval novovymenovanému premiérovi Českej republiky Petrovi Fialovi. „Petr Fiala nastupuje do funkcie predsedu vlády v náročnom období, preto mu prajem veľa múdrych a správnych rozhodnutí. Držím palce a teším sa na spoluprácu,“ napísal predseda vlády SR Heger na sociálnej sieti.

Ku gratulantom sa pridala aj prezidentka Zuzana Čaputová. „Nech je zmena aj v týchto zložitých časoch v prospech všetkých občaniek a občanov Česka. Teším sa na ďalšiu úzku spoluprácu s naším tradične najbližším susedom,“ uviedla na sociálnej sieti.

Predsedu ODS Petra Fialu vymenoval do funkcie český prezident Miloš Zeman v nedeľu na zámku v Lánoch. Fiala mal byť pôvodne vymenovaný už v piatok 26. novembra, no pre pozitívny test na koronavírus českého prezidenta Zemana sa ceremónia odložila. Vymenovanie sprevádzali prísne hygienické opatrenia.

Viac k témam: Česká vláda
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger a Čaputová zagratulovali Fialovi, tešia sa na spoluprácu s novým českým premiérom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Skončí Mazák ako predseda súdnej rady? Verejnú výzvu na jeho odstúpenie podporilo 103 sudcov

Výzvu podpísali sudcovia aktívni, ale aj emeritní sudcovia vrátane viacerých bývalých sudcov Ústavného súdu Slovenskej republiky a bývalých členov Súdnej rady SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *