Home / SVET / V Rakúsku začal platiť celoštátny lockdown, väčšina obchodov aj reštaurácie sú zatvorené

V Rakúsku začal platiť celoštátny lockdown, väčšina obchodov aj reštaurácie sú zatvorené

22.11.2021 (Webnoviny.sk) – V Rakúsku od pondelka platí celoštátny lockdown v snahe zabrzdiť prudký rast počtu infekcií koronavírusom.

Lockdown nasleduje po tom, ako sa priemerný denný počet úmrtí na ochorenie COVID-19 v krajine v uplynulých týždňoch strojnásobil a niektoré nemocnice varovali, že ich jednotky intenzívnej starostlivosti sú takmer zaplnené.

Viac o téme: Koronavírus

Lockdown bude trvať desať dní, ale môžu ho predĺžiť na 20 dní. Vianočné trhy, reštaurácie a väčšinu obchodov zatvorili.

Školy zostávajú otvorené, ale vláda všetkých rodičov požiadala, aby svoje deti nechali doma, ak je to možné. Aj po uplynutí 20 dní by lockdown mohol naďalej platiť pre tých, ktorí odmietajú vakcináciu, uviedla vláda.

Kancelár Alexander Schallenberg okrem toho minulý týždeň oznámil, že od 1. februára bude očkovanie proti koronavírusu v Rakúsku povinné. Vláda uviedla, že ľuďom, ktorí sa nedajú zaočkovať, hrozia pokuty. Úplne vakcinovaných je necelých 66 percent z 8,9-miliónovej populácie Rakúska.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rakúsku, Lockdown, Očkovanie proti koronavírusu, Rakúsky kancelár
Zdroj: Webnoviny.sk – V Rakúsku začal platiť celoštátny lockdown, väčšina obchodov aj reštaurácie sú zatvorené © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Izrael pre obavy z variantu omikron zakázal vstup cudzincov na svoje územie

Všetci Izraelčania, ktorí prídu zo zahraničia, musia ísť do povinnej karantény.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *