Home / SVET / Chorvátska polícia zadržala reportéra z Nemecka, nelegálne prekročil hranice so skupinou migrantov

Chorvátska polícia zadržala reportéra z Nemecka, nelegálne prekročil hranice so skupinou migrantov

21.11.2021 (Webnoviny.sk) – Chorvátska polícia oznámila, že na krátky čas zadržala nemeckého reportéra pre nelegálny vstup na územie krajiny zo susednej Bosny so skupinou migrantov. Polícia vo vyhlásení uviedla, že súd dal 44-ročnému nemeckému občanovi pokutu 500 eur.

Občana Nemecka a siedmich migrantov zadržali v sobotu v dedine Cetingrad pri hraniciach s Bosnou, konštatuje vyhlásenie. Nijaké ďalšie informácie o nemeckom občanovi neboli známe. Chorvátski policajti uviedli, že im povedal, že je reportér.

Súd občanovi Nemecka uložil pokutu pre nelegálny vstup do Chorvátska, ale neakceptoval obvinenie zo strany polície, že muž pomáhal migrantom pri prechode hraníc. Polícia sa vyjadrila, že sa proti rozhodnutiu súdu odvolá. Skupina migrantov, ktorú zadržali spolu s nemeckým občanom, požiadala o udelenie azylu v Chorvátsku, informovala polícia.

Viac k témam: Chorvátska polícia, Migranti, zadržanie reportéra
Zdroj: Webnoviny.sk – Chorvátska polícia zadržala reportéra z Nemecka, nelegálne prekročil hranice so skupinou migrantov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusi uviedli do prevádzky nové jadrové ponorky, Putin prisľúbil modernizáciu námorníctva

Každá z nich je vyzbrojená 16 medzikontinentálnymi balistickými raketami Bulava s jadrovými hlavicami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *