Home / SLOVENSKO / Polícia poukázala na krajiny s vysokou zaočkovanosťou obyvateľov, majú menej úmrtí na koronavírus

Polícia poukázala na krajiny s vysokou zaočkovanosťou obyvateľov, majú menej úmrtí na koronavírus

21.11.2021 (Webnoviny.sk) – Krajiny s takmer 100-percentnou zaočkovanosťou majú spravidla neporovnateľne nižší počet úmrtí na ochorenie COVID-19, menej ľudí v nemociach a môžu si dovoliť miernejšie opatrenia. Pripomína to polícia vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Vysvetlili, že situácia je vážna v celej Európe najmä pre chladnejšie počasie, delta variant koronavírusu, ale aj preto, že donedávna boli opatrenia v európskych krajinách s vysokou zaočkovanosťou zrušené alebo minimálne.

„Na sociálnych sieťach sa často objavujú názory, že vakcína nepomáha. Argumentom býva to, že krajiny s vysokou zaočkovanosťou opätovne prijímajú protikovidové opatrenia. Tieto krajiny majú však oveľa menej úmrtí, a aj keď situácia v nemocniciach je u nich vážna, naše zdravotníctvo, bohužiaľ, kolabuje,“ uviedla polícia.

Viac k témam: COVID-19, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia poukázala na krajiny s vysokou zaočkovanosťou obyvateľov, majú menej úmrtí na koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Sú hypotéky naozaj drahé? Byt sa dnes oplatí kúpiť viac než vlani

Hoci úroky hypoték od minulého leta stúpli dvojnásobne, po prepočte sa oplatí dnes kúpiť nehnuteľnosť viac než pred 18 mesiacmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *