Home / SLOVENSKO / Remišová predložila na koaličnú radu návrh zmeny paragrafu 363, súčasné znenie je zbraň v rukách Žilinku

Remišová predložila na koaličnú radu návrh zmeny paragrafu 363, súčasné znenie je zbraň v rukách Žilinku

9.11.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerka pre investície a regionálny rozvoj a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová na pondelkovú koaličnú radu predložila návrh na zmenu paragrafu 363 Trestného poriadku.

Zdôraznila, že paragraf v súčasnom znení umožňuje generálnemu prokurátorovi vstupovať do trestného konania tak, že prakticky obchádza aj rozhodnutia súdov o väzbe, ale aj o stíhaní.

Mafia sa bojí zmien

Podľa Remišovej sa ustanovenie stalo zbraňou v rukách generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Uviedla to vo svojom profile na sociálnej sieti.

„My sme videli, že na jeho základe sa rušia viaceré stíhania vo veľkých korupčných prípadoch. Práve na tento paragraf sa spolieha Robert Fico a jeho kumpáni z chaty. A práve zmien pri tomto paragrafe sa mafia najviac bojí,“ pokračovala šéfka rezortu investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie.

Rokovania budú pokračovať

Návrh novely paragrafu predložila koalícii tak, ako sa na tom dohodla pracovná skupina pre obnovu dôvery v právny štát.

„V rokovaniach budeme s kolegami pokračovať. Túto zmenu pokladám za kľúčovú a potrebnú, keďže v týchto dňoch vidíme, ako rastie agresivita tých, ktorým hrozí stíhanie za korupciu a rozsiahlu trestnú činnosť. Akékoľvek pozitívne zmeny a reformy sa dajú robiť iba v krajine, kde sú všetci pred zákonom rovní a kde právo a spravodlivosť skutočne fungujú,“ uzavrela Remišová.

Viac k témam: Koaličná rada, Paragraf 363 Trestného poriadku
Zdroj: Webnoviny.sk – Remišová predložila na koaličnú radu návrh zmeny paragrafu 363, súčasné znenie je zbraň v rukách Žilinku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

58-ročný muž nezvládol rozchod so svojou priateľkou, prenasledoval ju a strpčoval jej život. Hrozí mu väzenie (foto)

Zvykol ju čakať na rôznych miestach po návrate z práce a vulgárne jej nadával.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *