Home / šport / Hokej / Klub iClinic Bratislava Capitals pristúpil k zásadnému rozhodnutiu, po tragických udalostiach neodohrá túto sezónu IHL

Klub iClinic Bratislava Capitals pristúpil k zásadnému rozhodnutiu, po tragických udalostiach neodohrá túto sezónu IHL

9.11.2021 (Webnoviny.sk) – Tragické udalosti ostatných dní v hokejovom klube iClinic Bratislava Capitals si vyžiadali aj športovú daň. Jediný slovenský zástupca v Ice Hockey League (IHL) prerušil svoje účinkovanie v tejto nadnárodnej súťaži a v aktuálnej sezóne si už v nej jeho hráči nezahrajú.

Capitals sa zatiaľ zo súťaže neodhlasujú, v súčasnej situácii po tragických úmrtiach hráča Borisa Sádeckého a generálneho riaditeľa, resp. viceprezidenta Dušana Pašeka ml. si však reálne nevedia predstaviť, aby momentálne hrali hokej.

Klub sa neodhlasuje

„Vzhľadom na tragické udalosti, ktoré v uplynulých dňoch zasiahli náš klub, sa vedenie klubu okamžite stretlo s cieľom vyriešiť naliehavú otázku, ako ďalej s pôsobením Bratislava Capitals v nadnárodnej Ice Hockey League. Rozhodnutie sa nerodilo ľahko, avšak po dôslednom zvážení všetkých faktov sa klub rozhodol požiadať vedenie súťaže o prerušenie účasti Bratislava Capitals v ďalších zápasoch tejto sezóny. Klub sa rozhodol ligu v tejto sezóne nedohrať, ale neodhlasuje sa. Budeme čakať na spätnú väzbu zo strany vedenia ligy,“ píše sa vo vyhlásení, ktoré bratislavský klub zverejnil na svojich sociálnych sieťach.

„Mali sme tímový míting s chlapcami o tom, či sme, alebo nie sme schopní hrať. Niektorí dávali návrhy, že by nevedeli pokračovať v tomto klube. Z pozície kapitána a staršieho hráča som hovoril, že by nás to mohlo posilniť, spojiť a dať viac dokopy. Verili sme tomu, že budeme hrať, ale treba rešpektovať rozhodnutie vedenia. Vysvetlilo to veľmi múdro. Verím, že Capitals sa vrátia silnejší a budú prosperovať,“ uviedol kapitán tímu Dávid Buc pre denník Šport.

Môžu si hľadať nové pôsobiská

Bratislavský klub dal hráčom možnosť hľadať si počas rozbehnutej sezóny nové pôsobiská.

Ak by sa to niektorým z nás nepodarilo, majú od majiteľa prísľub, že až do konca trvania zmluvy dostanú vyplatené všetko tak, ako bolo dohodnuté na papieri. Nemám najmenší dôvod tomu neveriť, pretože klub fungoval profesionálne a bolo o nás riadne postarané. Ja s hokejom zatiaľ nechcem skončiť,“ skonštatoval obranca Martin Chovan.

Zomreli dva dni po sebe

Boris Sádecký zomrel v stredu 3. novembra vo veku 24 rokov. V nemocnici podľahol následkom zlyhania srdca počas hokejového zápasu v rakúskom Dornbirne. Jeho príčinou mal byť zápal srdcového svalu. Podľa priateľky Borisa Sádeckého lekári vylúčili ochorenie COVID-19.

Dva dni po Sádeckého skone našli na bratislavskej Kolibe bezvládne telo vysokého klubového funkcionára Dušana Pašeka ml. Mal 36 rokov a všetko nasvedčuje tomu, že sa obesil.

Vo svojej druhej sezóne v Ice Hockey League stihli hokejisti iClinic Capitals Bratislava odohrať 14 zápasov s bilanciou 5 víťazstiev – 2 víťazstvá po predĺžení, resp. nájazdoch – 1 prehra po predĺžení, resp. nájazdoch a 6 prehier. Zisk 20 bodov im stačil na priebežné desiate miesto v tabuľke štrnástich tímov zo šiestich krajín.

Viac k témam: Ice Hockey League
Zdroj: Webnoviny.sk – Klub iClinic Bratislava Capitals pristúpil k zásadnému rozhodnutiu, po tragických udalostiach neodohrá túto sezónu IHL © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Košickí „oceliari“ vystužili svoje obranné rady, do tímu pribudol skúsený bek Vladimír Mihálik

Mihálik si za národný tím zahral na MS v rokoch 2010, 2013 a 2014. Z Michaloviec odišiel v prvej polovici novembra po viac ako troch rokoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *