Home / SLOVENSKO / Sme rodina nepodporí návrh na referendum o predčasných voľbách, Kollár nebude robiť body Ficovi

Sme rodina nepodporí návrh na referendum o predčasných voľbách, Kollár nebude robiť body Ficovi

7.11.2021 (Webnoviny.sk) – Hnutie Sme rodina nepodporí návrh strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) na vypísanie referenda o predčasných voľbách. Potvrdil to v relácii O 5 minút 12 na RTVS predseda hnutia Sme rodina a predseda Národnej rady SR Boris Kollár.

Je to opozícia. Ja určite nebudem robiť politické body pánovi Ficovi. Je to môj oponent a ja proti Smeru bojujem,“ vysvetlil Kollár. Dodal však, že je presvedčený o tom, že by sa mala Ústava SR zmeniť tak, aby sa mohlo skrátiť volebné obdobie poslancov pomocou referenda.

Ústavný súd SR tento rok v júli rozhodol, že referendová otázka o predčasných voľbách nie je v súlade s ústavou. Na súd sa v tejto veci obrátila prezidentka Zuzana Čaputová. Po verdikte ústavných sudcov hlava štátu uviedla, že neodkladne vyhlási referendum o skrátení volebného obdobia, ak parlament zmení ústavu a požiada o jeho vyhlásenie.

Viac k témam: Predčasné voľby, Referendum o predčasných voľbách
Zdroj: Webnoviny.sk – Sme rodina nepodporí návrh na referendum o predčasných voľbách, Kollár nebude robiť body Ficovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Fico by chcel predčasné voľby na jar, ale má aj náhradný termín. Politikov vyzýva k rokovaniam o novele ústavy (video)

Predseda Smeru-SD tvrdí, že táto novelizácia je základným predpokladom na to, aby sa mohli uskutočniť predčasné parlamentné voľby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.