Home / SLOVENSKO / Aj Trenčín už má „žolíka“ v zaočkovanosti, čierne farbe by sa mal v budúcnosti vyhnúť

Aj Trenčín už má „žolíka“ v zaočkovanosti, čierne farbe by sa mal v budúcnosti vyhnúť

5.11.2021 (Webnoviny.sk) – Okres Trenčín bude druhý týždeň po sebe zaradený v COVID automate do bordovej fázy. V budúcnosti by sa však mal vyhnúť zaradeniu do čiernej fázy s najprísnejšími opatreniami, keďže zaočkovanosť ľudí nad 50 rokov veku tu už dosiahla 65 percent. Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová.

Viac o téme: Koronavírus

K 4. novembru bolo plne zaočkovaných 52 percent ľudí žijúcich v Trenčíne. „Pre prvú dávku očkovacej látky sa k tomuto dátumu rozhodlo 30 092 Trenčanov, po druhej dávke vakcíny bolo 28 784 ľudí. Plne zaočkovaných je 29 199 ľudí žijúcich v Trenčíne,“ skonštatovala Ságová.

Aktuálne sa pre karanténu dištančne učia žiaci deviatich tried základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trenčín. „V materských školách je päť tried v karanténe. Pre karanténu je uzavretá aj jedna školská jedáleň,“ dodala Ságová s tým, že v mestských pobytových zariadeniach opatrovateľských služieb nie je žiadny klient chorý na COVID-19.

Viac k témam: COVID automat, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Aj Trenčín už má „žolíka“ v zaočkovanosti, čierne farbe by sa mal v budúcnosti vyhnúť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V druhom ročníku Komunitných grantov Nadácie Veolia získalo finančnú podporu až deväť organizácií

O grant mohli tentoraz požiadať organizácie z Petržalky, z Dúbravky a z Podunajských Biskupíc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *