Home / SLOVENSKO / Začal sa proces s takáčovcami, k šestnástim obžalovaným pribudol aj advokát

Začal sa proces s takáčovcami, k šestnástim obžalovaným pribudol aj advokát

28.10.2021 (Webnoviny.sk) – Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku začal vo štvrtok proces s údajnými členmi zločineckej skupiny takáčovci. V tomto prípade bolo pôvodne obžalovaných 16 osôb, súd však k veci pripojil aj obžalobu proti advokátovi Martinovi R.

Dvaja z obžalovaných sú stíhaní väzobne a Ľubomír K. prezývaný Kudla si už odpykáva právoplatný trest 25 rokov väzenia. Medzi obžalovanými je napríklad aj Richard B., ktorý je stíhaný v kauze vraždy Miroslava Sýkoru so skupiny sýkorovcov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Súdny proces v kauze zločineckej skupiny takáčovcov (fotografie)

Takáčovci pôsobili najmä v bratislavskom Ružinove, ale aj v Petržalke a v centre hlavného mesta od 90-tych rokov 20. storočia. Zameriavali sa na výpalníctvo, gastronomické služby či herne. Neskôr začali pôsobiť aj na území Trnavského a Nitrianskeho kraja.

Po smrti zakladateľa skupiny Jána Takáča v júli 2003, zavraždení Róberta Pála a zastrelení Jozefa Surovčíka v Senci, sa stal údajným bosom skupiny Ľubomír K. prezývaný Kudla. Ten si momentálne odpykáva právoplatný trest 25 rokov väzenia za objednávku vraždy podnikateľa Romana Krajčího. Národná kriminálna agentúra podnikla voči členom skupiny v roku 2017 akciu Aladin a následne v roku 2019 aj akciu Apač.

Viac k témam: Akcia Apač, Mafia, Súdny proces, Sýkorovci, Takáčovci, Vražda Miroslava Sýkoru
Zdroj: Webnoviny.sk – Začal sa proces s takáčovcami, k šestnástim obžalovaným pribudol aj advokát © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prijaté opatrenia podľa Matoviča reflektujú pohŕdanie odborníkmi, pripustil sprísnenie počas Vianoc

Podľa ministra odborníci žiadali lockdown skôr, rovnako aj plošné zatvorenie škôl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *