Home / SLOVENSKO / Leteckí záchranári zasahovali pri Baraňom sedle, muž padal dole žľabom asi 150 metrov

Leteckí záchranári zasahovali pri Baraňom sedle, muž padal dole žľabom asi 150 metrov

24.10.2021 (Webnoviny.sk) – Leteckí záchranári v nedeľu krátko popoludní zasahovali v oblasti Veľkej zmrzlej doliny, konkrétne pri Baraňom sedle, kde svedkovia nahlásili pád turistu.

Ako informovala hovorkyňa spoločnosti Air-Transport Europe Zuzana Hopjaková, turista sa pri zostupe v zľadovatenom a zasneženom teréne pravdepodobne pošmykol a padal dole približne 150 metrov.

„Po rekognoskácií terénu boli lekár a horský záchranár k zranenému vysadení pomocou palubného navijaka,“ uviedla Hopjaková s tým, že 57-ročný slovenský turista sa nachádzal v bezvedomí, podchladený s rozsiahlou tržnou a krvácajúcou ranou na hlave.

„Záchranári ho z exponovaného terénu čo najrýchlejšie evakuovali a previezli do Starého Smokovca, kde mu zaistili dýchacie cesty, zastabilizovali ho a napojili na umelú pľúcnu ventiláciu,“ uviedla hovorkyňa. Dodala, že následne bol pacient v kritickom stave posádkou záchranky prevezený na oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny nemocnice v Poprade.

Viac k témam: Turistika, Zranený turista
Zdroj: Webnoviny.sk – Leteckí záchranári zasahovali pri Baraňom sedle, muž padal dole žľabom asi 150 metrov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prijaté opatrenia podľa Matoviča reflektujú pohŕdanie odborníkmi, pripustil sprísnenie počas Vianoc

Podľa ministra odborníci žiadali lockdown skôr, rovnako aj plošné zatvorenie škôl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *