Home / SVET / Naď: Je dôležité, aby sme ľuďom na Slovensku pripomínali, aký je dôležitý boj s terorizmom

Naď: Je dôležité, aby sme ľuďom na Slovensku pripomínali, aký je dôležitý boj s terorizmom

24.10.2021 (Webnoviny.sk) – Je dôležité, aby sme ľuďom na Slovensku pripomínali, aký je dôležitý boj s terorizmom. Povedal to minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO), ktorý si v nedeľu v Spojených štátoch amerických pripomenul obete teroristického útoku na Svetové obchodné centrum z roku 2001. Šéf rezortu obrany v tejto súvislosti položil veniec k Národnému pamätníku 11. septembra v New Yorku.

Naď zdôraznil, že išlo o najväčší teroristický útok v histórii.

„Je dôležité, aby sme pripomínali aj našim ľudom na Slovensku, ako je dôležitý boj s terorizmom. Ako je veľakrát potrebné realizovať opatrenia zvyšujúce bezpečnosť ľudí kdekoľvek na svete,“ uviedol.

Doplnil, že od roku 2001 neeviduje žiaden zásadný bezpečnostný incident, napríklad v leteckej doprave. Je podľa neho teda zrejmé, že opatrenia, ktoré teroristický útok priniesol, boli nápomocné.

„Máme odvtedy za sebou aj množstvo iných udalostí, ako je Afganistan a Irak. Niektoré boli úspešnejšie a niektoré menej úspešné. Afganistan, z ktorého sme odišli, to bolo miesto plné teroristických organizácií. To sa podarilo vykynožiť a teraz je úlohou svetového spoločenstva, aby sme nedovolili, aby sa do tých krajín opäť vrátili teroristické organizácie,“ uzavrel Naď.

Viac k témam: Dvojičky, Terorizmus, Útok z 11. septembra 2001
Zdroj: Webnoviny.sk – Naď: Je dôležité, aby sme ľuďom na Slovensku pripomínali, aký je dôležitý boj s terorizmom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Putina hnevajú Vojská NATO na hraniciach s Ukrajinou, je to červená čiara a vyvolá ráznu odpoveď

Prezident Putin uviedol, že Moskva je rovnako znepokojená cvičeniami NATO v blízkosti jej hraníc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *